Vrchlabí – Znojmo 2:1

Fakta – branky: 45. Gengel (Andres, Čaloun), 55. Čaloun (Chmelíř) – 32. Beroun (Hradecký). Rozhodčí: Smitka – Hejla, Podrazil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 1225. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:0. HC Vrchlabí: Ševčík – Chatrnúch, Pácal, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Matějíček – Tvrdek, Filip, Beck – Konečný, Hubáček, Mikšovský – Andres, Čaloun, Gengel – Urban, Zíma, Rusnák. Orli Znojmo: Horčička – Morava, Hořava, Protivný, Štach, Štrach, Kolafa, Lattner – Svoboda, Haman, Plášek – Sedlák, Hradecký, Staněk – Beroun, Sojčík, Havlík – Barták, Sikela.

Horalé předvedli poměrně slušný nástup do utkání, který ve 4. minutě vyústil v nenápadnou střelu Chatrnúcha do břevna a sérii tří přesilových her v řadě. Hrát mohli dokonce i 51 vteřin pět na tři. Neúspěšně. Hosté ze Znojma se domácím postupně vyrovnávali v pohybu a v 17. minutě si vytvořili i šanci. Obránce Štrach ale z brankoviště odkrytou Ševčíkovu branku netrefil.

Ve druhé třetině oba týmy pozorně bránily, a tak se její první polovina odehrála bez šancí. Hned v úvodu té druhé však ujela znojemská dvojice Plášek – Svoboda, ale situaci proti jedinému obránci dobře nevyřešila. Orli to však dlouho mrzet nemuselo. Vyhrané buly Hradeckým a okamžitá střela Berouna je přivedla do vedení – 0:1. Znojemský střelec vzápětí mohl přidat i druhý gól, kdy při vrchlabské přesilovce obral o puk Válu a jel sám na Ševčíka. Domácí gólman úmysl o kličku a zasunutí puku mezi betony vystihl.

Závěrečná třetina začala náporem Vrchlabí a už ve 45. minutě bylo srovnáno. Čaloun s Andresem rozrazili znojemskou obranu a Gengel po vyjetí zpoza branky přesnou střelou pod vyrážečku Horčičky dokonal dílo – 1:1. Hnáni domácím publikem horalé dál útočili. V 54. minutě si vynutili faul Moravy a Čaloun golfákem vystřelil horalům tři body. O šanci vyrovnat se hosté v závěru připravili sami dalším vyloučením.

HLASY TRENÉRŮ

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): „Začali jsme dobře. Na čtyři útoky, maximální nasazení. Čtvrtý útok hrál zase dobře jako v Chrudimi, odebíral sílu znojemským hráčů, kteří faulovali a měli jsme i přesilovky 5 na 3. Ty mají dva efekty. Buď se dá gól a nakopnou, nebo nedá a srazí mužstvo, což se stalo nám. Přesilovky jsme zahráli špatně. Hlavně obránci, neprostřelili puk ke gólmanovi. Horčička chytal velmi dobře, ale dvě třetiny chytal v klidu. Druhý důležitý okamžik jsem viděl v tom, jak Ševča chytil samostatný nájezd za stavu 1:0. Pro nás by to bylo hrozně těžký, kdyby Znojmo dalo na 2:0. Ve třetí třetině jsme uzavřeli pásmo, obránci necouvali. Udělali jsme tlak a z toho padly góly. Podle mě jich ale dáváme pořád málo, kór z přesilovek“

Jan Neliba (Znojmo): „Myslím, že zápas jsme začali dobře. Mužstvo hrálo to, co jsme si domluvili. Škoda, že jsme nevyužili slibné protiútoky, když nás Vrchlabí začalo víc napadat a zavírat. Při gólu na 1:1 se potvrdil nedostatek v obraně, s čímž se potýkáme od začátku sezony, u Ládi Gengela dlouho nikdo nebyl. Utkání rozhodl Honza Čaloun, který to v přesilovce vzal a na sebe, vystřelil a dal gól. Samozřejmě trochu smutní jsme, ale nedá se nic dělat. Soutěž má spoustu kol a věřím, že náš výkon zlepšíme.“