Deset z patnácti možných bodů pobrala v novém roce hokejová družina z Krkonoš, a tak šest kol před koncem nadstavbové části první ligy to s účastí Vrchlabí v play off vypadá velmi reálně.

„Úplná pohoda to ještě není. Rozhodně to však bude klidnější, než tomu bylo doposud,“ prohlásil vrchlabský útočník David Zíma.

Klíčový muž sobotní bitvy s Havlíčkovým Brodem. V Elektromont aréně se zrodil výsledek 1:0, který svým zásahem zařídil právě 21letý forvard.
„Je to hezký pocit, ale vydřeli jsme to všichni. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. Beroun prohrálm tak jsme se mu trochu odpíchli,“ usmíval se šťastný střelec.

Na třinácté Medvědy má teď Vrchlabí v tabulce, šest kol před koncem nadstavbové části, náskok devíti bodů.

„Před utkáním jsme nebyli vyloženě pod tlakem, ale věděli jsme, že tyhle tři body jsou velmi důležitý. Možná nejdůležitější, které zatím byly. Je to super, že jsme je udělali,“ poznamenal David Zíma po zápase s Rebely.

Horalé v sobotu předvedli výborný výkon, avšak zradila je koncovka. Jinak vítězství mohlo být daleko vyšší. „Měli jsme hodně šancí,“ přiznal domácí útočník. „Oni ale také. Ševča chytal výborně,“ vysekl poklonu spoluhráči v brance. Ševčík kryl 35 střel a vychytal svou druhou nulu v sezoně. „Podle mě je výsledek 1:0 vůbec ten nejlepší, jaký může být,“ liboval si autor vítězné trefy. Ta se zrodila v polovině zápasu z nenápadně akce.

„V hokeji už to tak kolikrát bývá, ale vystřelené to bylo dobře,“ chválil vrchlabský trenér Josef Řeháček.

A jaký byl gól očima střelce? „Zůstal jsem za obránci. Úplně jsem se nevracel, protože jsem čekal, že mi to tam Chmelda hodí,“ líčil Zíma situaci, kdy si vyjel z ofsajdového postavení a u mantinelu na útočné modré čáře přebral puk. Ze strany pak najížděl na Furcha. „Gólman možná čekal kličku, ale já jsem byl hned rozhodnutý, že vystřelím mezi nohy,“ pravil hráč, který na dresu nosí číslo 35. Zamířil přesně. Horalé šli do vedení. „Velmi důležité bylo, že jsme předtím ubránili přesilovku soupeře pět na tři. Měli jsme mraky šancí a kdybychom dostali gól, určitě by to s námi zatřáslo,“ konstatoval kouč Řeháček.

Jeho mužstvo pak zápas až přibližně do 50. minuty v klidu kontrolovalo. „Posledních deset minut jsme se však dostali pod tlak,“ řekl David Zíma. „Ale to tak bývá, když se vede o gól. Druhý tým chce moc vyrovnat. Naštěstí jsme gól nedostali, i když jsme si o něj koledovali,“ oddechl si.

Hokejisty Vrchlabí nyní čekají tři těžká utkání. Ve středu jedou do Jihlavy, v sobotu hostí Olomouc a poté zamíří na led Ústí. „S Ústím to nebude těžký, protože my na ně umíme a porazíme je,“ ušklíbl se borec sobotního večera.