Víte, co dostanete, když smícháte výborný hokej, skvělou diváckou kulisu a dva nejlepší týmy soutěže?

Pondělní duel desátého kola první ligy v DD Elektromont aréně mezi Vrchlabím a brněnskou Kometou! Bravo, páni hokejisté! Byl to zážitek.

„Hokej se lidem musel líbit,“ notovali si po zápase oba trenéři, vrchlabský Vladimír Jeřábek a jeho brněnský jmenovec, Kýhos.
Po vítězství 2:1 se ze tří bodů nakonec radoval domácí stratég. „Škoda jen, že nepřišlo víc lidí. To nás trochu mrzí,“ postěžoval si na začátku tiskové konference Vladimír Jeřábek, že v loňské sezoně i zápas s Kadaní sledovala dvoutisícová návštěva.

Na pondělní bitvu o prvoligový trůn zavítalo pod Krkonoše 1757 diváků.

Narážka na počet diváků ale byla jedinou „negativní“ věcí, která během tiskovky zazněla z úst domácího lodivoda. Ten chválil, chválil a zase chválil. A to jak své svěřence, tak hráče soupeře. Stejně jako Vladimír Kýhos.

„Nasazení bylo perfektní. Klukům za to musím poděkovat. Obzvlášť čtvrtá pětka, od které jsme potřebovali, aby odebírala sílu soupeři, což se jí dařilo,“ jásal Jeřábek. „Opravdu to byl zápas o první místo. Z obou stran měl výborné nasazení s mnoha šancemi,“ přidal se brněnský lodivod. „Ozdobou utkání byli oba brankáři,“ dodal zase jeho protějšek ze střídačky horalů.

Vyrovnané utkání mohl vyhrát kdokoliv. „Zápasu by asi spíš slušela remíza, ale dopadlo tak, jak dopadlo a soupeři mohu gratulovat k vítězství. Jsem přesvědčen o tom, že Vrchlabí se svou hrou, jakou předvádí, bude těžkým soupeřem pro každého,“ vysekl poklonu týmu z Krkonoš Vladimír Kýhos. „Rozhodly ale takové smolné góly, když se dá říct, že jsme si dali dva vlastní,“ doplnil.

To, že domácí měli více štěstí, přiznal i Vladimír Jeřábek. „Na druhou stranu jsme ale měli i hodně šancí při normálních gólovkách,“ namítl.

Pondělním triumfem hokejisté Vrchlabí připravili Kometě vůbec první porážku v sezoně. „Konečně to máme za sebou. Kdyby to trvalo ještě delší dobu, od novinářů by začaly padat dotazy, kdy už prohrajeme a tak dále,“ bral Kýhos nezdar s nadhledem. „Nás samozřejmě těší, že si ten zápas, co chtěli prohrát, vybrali zrovna tady,“ kontroval vtipně Vladimír Jeřábek.

A co říká vrchlabský trenér na to, že nejlepší tým první ligy je opět z Krkonoš? „Na to nekoukáme. Radši, když to na teletextu vyskočí, hned vypínáme televizi,“ rozesmál se.