V sezoně 2017/2018 Jičínští ovládli Krajskou ligu „svého“ Královéhradeckého kraje. Následoval přechod na Liberecko a zde tři tituly v řadě, které narušila jen covidová pauza. Loni tým neuspěl ve finále, letos ale titul znovu získal, když stejného soka udolal po čtyřech zápasech.

Krajská liga Libereckého kraje na rozdíl od té na východě Čech ještě bude pokračovat. Turnov ve finálové sérii s Jičínem snížil na 1:2.
FOTO: Podívejte se, jak vypadalo středeční třetí finále Krajské ligy Liberecka

Rozhodnutí padlo na jičínském ledě. Po středeční porážce 2:3 v srdci Českého ráje se Východočeši plně soustředili na domácí zápas. Před 354 diváky dlouho branky nepadaly, až v čase 35:59 překonal hostujícího Kysilku obránce Matěj Žalud.

Turnov v nástupu do závěrečné periody Hlouškem využil přesilovou hru, rozhodnutí ale padlo na druhé straně. V polovině třetí části domácí udeřili dvakrát v rozmezí pouhých čtyřiceti vteřin a na góly Borovce s Průškem už soupeř odpověď nenašel.

Sezona dospělých v Libereckém kraji je tak u konce, za dvěma medailisty končí na třetím místě hokejisté Lomnice nad Popelkou.

Hokejisté Jičína se mohou věnovat oslavám. Finále play off s Turnovem zvládli na jedničku.Hokejisté Jičína se mohou věnovat oslavám. Finále play off s Turnovem zvládli na jedničku.Zdroj: Roman Vlačiha

KLM Liberecka, finále play off – 4. zápas:

Jičín – Turnov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Fakta – branky a nahrávky: 36. M. Žalud (Mikolášek, Průšek), 49. Borovec (Sedmík), 50. Průšek (Kollman) – 41. Hloušek (Adamec, Suska). Rozhodčí: Vala, M. Kaňkovský – P. Krejbich, Ječný. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 354. Konečný stav série: 3:1.

Hokejové finále je na východě Čech u konce. Z titulu se radují hráči České Třebové, na druhém místě končí Spartak Nové Město nad Metují.
VIDEO: „Pojďme si užít stříbrné medaile,“ nabádá po prohraném finále kouč Topol

HC Autocentrum Jičín: D. Kořínek (L. Beneš) – M. Žalud, Najman, Mikolášek, O. Žalud – Kollman, P. Kysela, Sedmík, Borovec, Žďárský, E. Dvořák, M. Krejčík, Kloutvor, Vajsejtl, Průšek. HC Turnov 1931: D. Kysilka (Musílek) – P. Zákoutský, Jiránek, Starosta, Jan Zákoutský, Suska, Nikolič, M. Kysilka, Jiří Zákoutský – Liška, Hloušek, Kožarik, D. Knap, J. Vondráček, Křepelka, Adamec, M. Malinský, P. Vaníček, Rutkovský, D. Maděra.

Konečná tabulka Krajské ligy Libereckého kraje

1. HC Autocentrum Jičín
2. HC Turnov 1931
3. Lomnice nad Popelkou
4. HC Česká Lípa
5. HC Gepardi Jablonec nad Nisou
6. HC Frýdlant v Čechách
7. TJ HC Jablonec nad Nisou
8. HC TS Varnsdorf

Poslední šampioni na Liberecku

2018/2019: HC Autocentrum Jičín
2019/2020: HC Autocentrum Jičín
2021/2022: HC Autocentrum Jičín
2022/2023: HC Turnov 1931
2023/2024: HC Autocentrum Jičín