HC Dvůr Kr./Náchod – HC Jičín/Lomnice 4:2 (1:2,2:0,1:0)

V důležitém utkání o prvenství v základní části soutěže byl spojený celek Jičína a Lomnice n. P. velmi zdatným soupeřem. Hned od 2. minuty levným gólem Pivinského vedl. Brzy přišlo vyrovnání z hole Zmítka, ale první třetinu vyhráli hosté. Mácha vybojoval puk v rohu, Syrovátka našel Novotného a ten překonal domácího gólmana podruhé. Hosté tím ale svůj gólový potenciál v utkání vyčerpali.

Ve druhé části hráli domácí jednoduchý přímočarý hokej, nejprve domácí vyrovnali střelou od modré a poté i otočili stav na 3:2. Utkání bylo napínavé až do samého závěru, hosté se snažili vyrovnat, a proto odvolali brankáře. Až trefa Lelky do prázdné branky definitivně rozhodla o tříbodovém vítězství domácích.

Branky: Zmítko 2, Prokůpek, Lelka – Novotný, Pivinský. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Střely na branku: 24:25. Sestava HC Jičín/ Lomnice: Pivrnec – Holec, Němec, Jirásek, Kocourek, D. Košťák – Stránský, Skrbek, Sehnoutek – Novotný, Mácha, Syrovátka – Šulc, Drahoňovský, Pivinský.

Další zápasy 16. kola: HC Nová Paka-Jičín – SK Třebechovice p. O. 6:2, HC Jaroměř – St. Nový Bydžov 5:3, HC Opočno – HC Krkonoše 1:10, HC Wikov Hronov – TJ Sp. Nové Město n. M. 3:5.