Zranění ostravského kapitána Radka Hubáčka v 18. vteřině zápasu, velká převaha Vrchlabí v první třetině, postupné probouzení Poruby, neproměněné trestné střílení Ladislava Gengela za stavu 2:2 a vítězná vrchlabská trefa Aleše Vály v závěru utkání. Tak vypadal zápas 18. kola první hokejové ligy mezi HC Vrchlabí a HC VOKD Poruba.

„Zase musím říct, že se na konci štěstíčko přiklonilo zase na naši stranu,“ prohlásil po utkání domácí trenér Vladimír Jeřábek. „Spoléhat“ na štěstí by jeho tým ovšem nemusel, kdyby po první třetině vedl o tři, čtyři góly. „Měl jsem z toho osobně trochu strach, když to skončilo jen 1:0,“ prozradil Jeřábek.
Jeho obavy se naplnily. Hra Poruby šla ve druhé části nahoru. „Ostrava začala být stále více a více nebezpečnější a vyvrcholením toho byl ten gól na 1:1,“ poznamenal trenér Vrchlabí. „První třetinu jsme doslova přežili, kdyby domácí dali pár gólů, mohlo být po zápase. Asi jsme malinko podcenili cestu, která trvala skoro šest a půl hodiny. Od druhé třetiny se nám ale podařilo hru vyrovnat a ve třetí si kluci uvědomili, že se ve Vrchlabí dá hrát,“ sdělil manažer Poruby Petr Fabián.

Ostravští hráči pod Krkonošemi pak chvílemi i sahali po vítězství, do Slezska se však vraceli bez bodů. „Mančaft mě svým výkonem od poloviny zápasu příjemně překvapil a jsem přesvědčen o tom, že půjde nahoru,“ pravil Fabián, který u mužstva zůstane do té doby, než najde nového kouče.
To, že všechny body zůstaly ve Vrchlabí, zařídil dvě a půl minuty před koncem využitou přesilovkou kapitán Aleš Vála. Už předtím měl ale obrovskou příležitost útočník Ladislav Gengel.

Po faulu na svou osobu se rozjel v 53. minutě na trestné střílení. „Říkal jsem si, že to hodím na dřevěnou, jak se říká. Ale v poslední chvíli jsem si všiml, že gólman do toho jde poklekem, tak jsem se rozhodl pro střelu mezi nohy. Byla to chyba,“ rozebíral vrchlabský forvard neúspěšný nájezd. „Měl jsem spíš udělat blafák do bekhendu, tři čtvrtě brány tam bylo volný,“ doplnil. „To víte, že mi to kluci dali sežrat, ale jinak, než kdyby se prohrálo,“ odpovídal Gengel na otázku, jak na jeho nezdar reagovali spoluhráči.

Stínem středečního duelu se stalo brzké zranění kapitána Poruby, Radka Hubáčka, jehož v 18. vteřině knockautoval obránce Koma. „Dříve by se tohle vůbec neřešilo. Takové stromy se běžně dávaly,“ shodli se po zápase Jeřábek s Fabiánem. „Je to ale správné, že se to teď píská,“ dodal vrchlabský kouč. Již během druhé třetiny ze šatny Poruby zpráva, že Hubáček je v pořádku. Ze zmíněné srážky si však nic nepamatuje.