HC Frýdlant - HC Lomnice n. P. 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Hosté přitom prohrávali už 4:0, ale na konci druhé třetiny dokázali vstřelit dva slepené góly a dostali se do hry. Favorit zápasu pak při vstupu do třetí třetiny doufal, že se mu povede zápas ještě zvrátit, ale opak byl pravdou. Branka už nepadla, a tak hosté ztrátu na vedoucí vojáky nesnížili.

„K zápasu jsme přistoupili hrozně špatně. Pod dojmem, že jsme doma Frýdlant porazili jednoznačně 7:2 jsme si mysleli, že to půjde samo. Ale bez bojovnosti se hrát nedá, což byl právě náš případ,“ řekl lomnický lodivod Vladimír Čermák.

Domácí hráči byli aktivnější, pohyblivější a své vítězství získali zaslouženě. „Frýdlant bojoval, hrál obětavě a proto vyhrál. My jsme zápas nezvládli. Navíc když se nedaří, tak nejde ani štěstí naproti. Ve třetí třetině jsme tak nastřelili dvě tyče, neproměnili jsme několik samostatných úniků, rozhodčí nám neuznali branku na 3:4. Prostě vyloženě nepovedený a nešťastný zápas,“ doplnil trenér Čermák.

V domácím dresu se blýskl především útočník J. Peřina, který se na vítězství svého týmu podílel úvodními dvěma brankami a ve druhé části ještě přidal další bod za asistenci při brance Peška.

Fakta, branky a nahrávky: 7. J. Peřina (Vološín, Toner), 18. J. Peřina (Hodač), 26. Hodač (M. Vrkoslav), 28. Pešek (Smetana, J. Peřina) 38. Martinec, 38. Vašek (J. Syrovátka). Rozhodčí: Neťuka - Jech, Bosák. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 67. HC Lomnice n. P.: Skákalík - Bartoš, Svoboda, Vágenknecht, Martinec, Sehnoutek - Lemfeld, Rudiš, Karásek, Syrovátka, Berka, Vašek, Špaček, Stránský, Kotas.

Další zápas: PSK Liberec - Bohemians Praha 13:5 (3:1, 3:3, 7:1). Branky: Maděra 4, Šorejs 3, Šrejma 2, Baran, K. Šebesta, Mizerík, Beníšek Schubert 2, Stuchlík, Fencl, Doskočil.