Co se stalo? Vrchlabský Látal vstřelil gól poté, co mu ho svým průnikem připravil Vála, jenž neměl zapnutou helmu. A za to by měl následovat dvouminutový trest.

Hradečtí trenéři Pazourek s Mičkou dlouhou dobu gestikulovali směrem k rozhodčím. Natolik, že byli potrestáni, a horalé dokončili parádní obrat…

Konečný výsledek 2:5!

U diskutované situace jste byl blízko. Jak to přesně bylo?
Vrchlabský hráč zavážel kolem střídaček kotouč do pásma a měl rozepnutou helmu. Upozorňovali jsme čárového rozhodčího, ten to podle našeho názoru viděl a hlavnímu nic neřekl. Z té akce jsme dostali gól.

Dokázal vám rozhodčí Šír v bouřlivé atmosféře sdělit svoje stanovisko k inkriminovanému momentu?
Čárový tvrdil, že to neviděl. Prý jsme na něho řvali, ale on nevěděl co. (ušklíbne se)

V takových chvílích je složité udržet nervy na uzdě. Přesto, nebylo emotivních výlevů z vaší střídačky až příliš? Především od trenérů?
To je spíš otázka na trenéry. Byli jsme ukřivdění a ujely nám nervy. Všem. To se prostě ve sportu stává. Mně se to přihodilo třeba minule v Chomutově, kdy jsem zbytečně praštil holí do plexiskla, a dostal jsem desítku. Ale je fakt, že se nám to stává poslední dobou příliš často.

A připravujete se o body…
Tak jistě. Disciplínu musíme zlepšit. To je jasné. I tu herní. Jsou věci, které jsme nedávno na ledě dělali lépe, ale teď se nám to tolik nedaří.

Hlavně v obraně?
Zkrátka máme dobrý útok, ale v obraně nám to trochu skřípe. Souhra obránců s útočníky není taková.

Ještě k derby. Oproti minulým zápasů jste výborně začali.
Všechno se dobře vyvíjelo. Celou první třetinu jsme byli lepší. Pak hloupou chybou, ztrátou kotouče na půlce, je úplně posadíme do sedla. A pak jsme to už nezvládli psychicky. Byly tam pětiminutové tresty… Potom to už byla taková beznaděj.

Černá série proher trvá i nadále…
(skočí do řeči) Bohužel. Musíme jít dál, nedá se nic dělat.

V sobotu hrajete v Havířově. Přetrhnete to?
(usmívá se) Už není kam couvnout. Musíme proto udělat všechno. Vždycky je dobré tyhle série ukončit co nejdřív, a s tím do Havířova pojedeme.