V celostátní soutěži je na pořadu kompletní 38. kolo. Volný los mají hokejisté Jablonce nad Nisou, kteří v tabulce na šestý Trutnov ztrácejí dva body. Čtyři dny před očekávaným vzájemným soubojem tak mají Draci výjimečnou příležitost konkurentovi v boji o účast v play off odskočit. Soupeře však budou mít svěřenci trenéra Petra Váchy nadmíru těžkého. Na břeh řeky Úpy totiž přijedou Mostečtí Lvi, třetí tým tabulky, který při poslední návštěvě Trutnova nasázel soupeři deset branek!

Ve hře budou i zbylé východočeské celky. Lídr z Vrchlabí přivítá poslední Bílinu a hokejisté královédvorského Rodosu zavítají na led nevyzpytatelného Děčína. Zápas poslední naděje čeká nováčka z Nové Paky. Pokud Půlpánova družina ve Slaném podlehne Řisutám, s účasti ve vyřazovacích bojích se bude moci rozloučit. Naopak vítězství by tým vrátilo do hry.

Také v krajských soutěžích se ale bude na co dívat. Na Královéhradecku je již rozhodnuto o tom, kdo se s kým za týden utkání v první rundě čtvrtfinálových sérií play off. Trutnovská rezerva se již těší na souboje s Náchodem, ještě než k nim ale dojde, přivítá tým kouče Jaroslava Řeháka v neděli Nový Bydžov.

Na Liberecku ještě o dvojicích pro play off rozhodnuto není. Jedním z důležitých víkendových zápasů v tomto ohledu bude bitva v Lomnici nad Popelkou, kam v sobotu dorazí soupeř z Frýdlantu. Volný los mají hráči Turnova.

II. liga, skupina Sever

Sobota 17.00: Řisuty – Nová Paka. 18.00: Vrchlabí – Bílina, Trutnov – Mostečtí Lvi, Děčín – Dvůr Králové nad Labem.

KL Královéhradecký kraj

Neděle 17.00: Trutnov B – Nový Bydžov, Jaroměř – Nové Město, Opočno – Třebechovice.

KL Liberecký kraj

Sobota 15.30: Varnsdorf – Česká Lípa. 18.15: Lomnice nad Popelkou – Frýdlant. Neděle 18.00: Slavoj Liberec – Jičín.