HK Lev Slaný – HC Stadion Vrchlabí 0:8 (0:0, 0:2, 0:6)

Fakta – branky a asistence: 24. Mašek (Hlaváč), 32. Filip, 46. Mašek (Provazník), 46. Filip (Svoboda, Jakubec), 49. Jakubec (Filip), 52. Mašek (Hlaváč), 53. Filip, 55. Svoboda. Rozhodčí: Petrazák – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:5, navíc Blažej (VRC) 10 minut. Bez využití. Diváci: 300.

HC Stadion Vrchlabí: Biegl – Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle – Mašek, Marek, Lepka – Jakubec, Filip, Svoboda – Oppelt, Jirků, Blažej – Šrámek.

Martin Filip nastoupí! To byla před utkáním pro vrchlabské fanoušky zpráva číslo 1. Kapitán mužstva dal rozhodujícímu klání kvalifikace přednost před bojem Jihlavy v Ústí nad Labem. I díky tomu zahájili horalé duel ve Slaném s chutí a již v úvodní třetině si vytvořili řadu šancí. Neujala se ale žádná a jelikož na druhé straně držel svými zákroky tým Biegl, gól diváci do první sirény neviděli.

Ve 24. minutě se ale již skóre pohnulo. Hlaváč našel před brankou chvíli volného Maška a ten k radosti takřka dvou stovek hostujících fanoušků poprvé překonal gólmana Vaňouse – 0:1. Domácí věděli, že pokud chtějí myslet na baráž, musejí duel vyhrát v normálním hracím čase. I proto zvýšili úsilí, šance kanonýra Nováka ale Biegl kryl. Když se pak ve 32. minutě prosadil střelecky Filip, bylo Vrchlabí postupu hodně blízko – 0:2.

Do úvodu závěrečné části vložili domácí zbytky svých sil. Ve 46. minutě ale inkasovali dvakrát od Maška s Filipem a o osudu utkání bylo jasno. Poslední minuty se změnily ve vrchlabskou exhibici a bujarou oslavu nejlepších fanoušků v soutěži. Hosté přidali další čtyři branky a z ledu Slaného si vedle postupu do baráže odvezli vítězství 8:0.

Nebylo proto divu, že si východočeští příznivci na maximum užili samotný závěr zápasu, následnou děkovačku, ale i následnou cestu domů.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání, v němž jsme byli hlavně maximálně disciplinovaní. Soupeři jsme takřka nic nedovolili a až na takové dva, tři momenty, jsme jej nepustili k vážnějšímu ohrožení branky. Hráli jsme trpělivě a čekali na své šance, které nakonec přišly. Vítězství v kvalifikační skupině bereme jako další postupný krok k našemu společnému cíli. Obrovské poděkování patří našim úchvatným fanouškům,“ popsal utkání vrchlabský kouč Pavel Biegl.

V baráži o II. ligu svede Stadion bitvu s kutnohorskými Sršni. První duel se hraje již tuto neděli na ledě nejslabšího celku letošní druhé ligy, odveta je na programu ve středu v Nové Pace (obojí 18.00). Hraje se na dva vítězné zápasy, případný třetí by Kutná Hora hostila v sobotu 31. března.

KONEČNÁ TABULKA

 1. Vrchlabí  6 5 0 0 1  25:13 15
 2. Slaný  6 3  0 1 2  25:26 10
 3. Lomnice  6 2 0 0 4  16:27 6
 4. Hvězda Pr.  6 1  1 0 4  23:23 5

Zahrají si proti Sršňům nakonec přece jen Lvi?

Hokejisté Slaného sice skončili v kvalifikaci o II. ligu na druhém místě za Vrchlabím, může se však stát, že v neděli zasáhnou do barážového souboje s Kutnou Horou oni. 

Vedení klubu totiž podalo protest proti startu jednoho 
z vrchlabských hráčů – Michala Červu, jenž v základní části krajského přeboru neodehrál povinných padesát procent zápasů.

„Nezpochybňuji, že Vrchlabí u nás vyhrálo zaslouženě, pravidla ale platí pro všechny, jinak si bude dělat každý co chce,“ prohlásil předseda HK Lev Slaný František Ptáček.

Regule byla vydána proto, aby se týmy nemohly posilovat do závěrečné fáze sezony. Před dvěma lety na ni doplatili právě Slánští, když v kvalifikaci skončili také druzí za Kadaní B.

Sami si zmíněné pravidlo ohlídali a do zápasů nepustili svého nejlepšího hráče a střelce Romana Kalu, jenž jim nakonec scházel, poněvadž do další části sezony nepostoupili jen vinou horšího skóre. Také letos z tohoto důvodu dva borci v kvalifikaci nehráli.

Slánští údajně mají i důkazy, že vrchlabský hráč nebyl zraněný, což by mohlo být bráno v potaz, poněvadž prý nastupoval v amatérské soutěži neregistrovaných hráčů a až 
v závěru základní části začal oblékat dres Vrchlabí, kde byl stále registrován.

Jednatel HC Stadion Vrchlabí Aleš Cerman považuje krok Slaného za nestandardní a nesportovní.

„Bojovat se má na ledě a ne u zeleného stolu. Podnikneme všechna možná opatření, abychom to dali do pořádku. Věc se má jinak než tvrdí Slaný,“ prohlásil Cerman s přesvědčením, že v barážovém utkání v Kutné Hoře bude hrát v neděli proti Sršňům jejich tým.