Přesto byla hokejovým hitem víkendu jiná záležitost. Vyprodaná liberecká aréna hostila duel WSM ligy mezi týmy Benátek a Kladna (2:7). Na jedné straně návrat Jaromíra Jágra na český led, na druhé rozlučka další velké persony našeho hokeje Petra Nedvěda.

Přímým účastníkem tohoto prvoligového šlágru byl mimo jiné vrchlabský obránce JÁN NIKO, jenž na farmě libereckých Bílých tygrů sbírá střídavé starty a v utkání dostal možnost nastoupit před 7500 diváky.

„Nikdy bych nevěřil tomu, že si proti Jaromíru Jágrovi někdy zahraji. Byl to pro mě velký zážitek, zvlášť když se hrálo před vyprodanou halou v Liberci, kde jsem s hokejem začínal,“ popsal Krkonošskému deníku pocity sedmadvacetiletý bek.

Na otázku, zda byla v utkání nějaká situace, na kterou nikdy nezapomene, Niko odpověděl: „Gól jsem nedal, ani do žádné šance se nedostal, tak za nejlepší momenty považuji každé střídání, během něhož jsem přímo na Jardu hrál (úsměv). Rozhodně šlo o jeden z mých největších zážitků kariéry a rád na něj budu vzpomínat.

Nejenže elitní vrchlabský obránce dostal příležitost bránit nejslavnějšího útočníka české historie, ke všemu se v jednom dresu potkal s další personou Petrem Nedvědem, pro něhož byl duel oficiální rozlučkou s bohatou kariérou. „Oba tito hráči předvedli výborný výkon. Pro lidi bylo super, že odehráli celý zápas. Troufnu si říct, že Petr Nedvěd byl nejlepší na ledě. Na to, jak dlouho ostrý zápas nehrál, klobouk dolů,“ řekl Niko a ke svému startu v utkání sympaticky dodal: „Moc rád bych tímto poděkoval vedení HC Stadion Vrchlabí za to, že mě na tento nevšední duel uvolnilo.“