„Věděli jsme, že Kadaň hraje dobře venku, a to předvedla i tady v prvních dvou třetinách,“ poznamenal k utkání vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek a pokračoval: „Klíčové okamžiky zápasu přišly v první třetině, která skončila nerozhodným výsledkem 1:1 a v níž měl soupeř více gólových příležitostí.“

Na začátku druhé třetiny však Vrchlabští na hosty doslova vlétli a během pěti minut vedli 3:1. O přestávce se však podle trenérových slov v kabině neodehrálo nic zvláštního. „Hráči si to musejí uvědomit sami. Tým, který vyhrál v Brně, nemůžeme brát jako lehkého soupeře,“ podotkl.

Třemi brankami v zápase se blýskl vrchlabský Václav Eiselt, posila z Mladé Boleslavi, který na centru v první lajně nahradil zraněného Roka Pajiče. „Je to zkušený hráč, odehrál perfektní zápas. Příležitosti měli i další, ale Venca své šance proměnil a dával góly. Můžeme být jen rádi, že mu to tak šlo,“ pochválil hráče trenér.

Dnes čeká na vrchlabské hokejisty ve šlágru 21. kola Ústí nad Labem. „Jsme překvapením soutěže. Jedeme s odhodláním zápas neprohrát,“ dodal kouč.