V nové sezoně dostali Lomničtí nového lodivoda. Kormidla se ujal mládeží protřelý kouč od libereckých Bílých tygrů Martin KNAP, pro kterého bude působení v Lomnici první zkušeností s dospělým hokejem.

V létě jste přebral jako trenér muže Lomnice nad Popelkou. S čím do tamního klubu vstupujete?
V polovině srpna jsem se s představiteli klubu dohodl na vedení A týmu lomnického mužstva. Chtěl bych navázat na práci Vladimíra Čermáka, s kterým jsem trénoval v Liberci extraligový tým dorostenců a juniorů. Na práci s týmem se velice těším a je to pro mě nová výzva.

Lomnice bude mít poměrně nabitý program. Kromě libereckého přeboru bude hrát i pražský. Jaké jsou cíle týmu?
Zatím trénujeme v Jablonci nad Nisou a na ledě je v současné době okolo 30 hráčů a 4 brankáři. Kádr hráčů je tedy poměrně široký, proto určitě zvládne odehrát obě soutěže a bude usilovat o co nejvyšší příčky v obou regionech. Pražský přebor bychom chtěli postavit na zkušených hráčích, doplněných několika juniory, kteří soutěž hráli již vloni. Liberecký krajský přebor se bude opírat zejména o juniory, kteří tak v kontaktu s dospělým hokejem získají cenné zkušenosti do budoucna.

Vladimír Čermák zanechal s týmem dobré jméno také v kvalifikaci o baráž 2. ligy. Bude těžké na jeho práci navázat?
Jak už jsem řekl. Pan Čermák zanechal za sebou kus vynikající a poctivé práce, které si já osobně nesmírně vážím. Rád bych na jeho práci navázal a vzhledem k tomu, že jsme s panem Čermákem kolegové, mám možnost s ním kdykoliv komunikovat.

Stále trénujete mládež u Bílých tygrů. Nehrozí časová kolize?
Než jsem přistoupil na přijetí této nabídky, požádal jsem samozřejmě nejdříve o souhlas nejvyšší vedení Bílých tygrů, jelikož jsem zde smluvně vázán. Mládež Bílých tygrů trénuje ráno a po obědě a zápasy jsou také v dopoledních hodinách. Oproti tomu tréninky a mistrovské zápasy Lomnice začínají ve večerních hodinách, takže k časové kolizi by nemělo dojít.

Jak jste spokojen se stávajícím kádrem v Lomnici? Budete případně hledat nějaké posily?
Zatím jsem s přístupem stávajících hráčů spokojen. Do tréninků jsme zapojili i suchou přípravu, a tak vím, jak je občas těžké spojit práci, studium a rodinu s výkonnostním sportem. O posílení uvažuji na postu jednoho až dvou obránců. Více však ukáží až přípravné zápasy.

Jak se liší práce s mládeží u profesionálního týmu od té s dospělými hráči na amatérské úrovni?
Je to velmi těžké porovnat. Záleží samozřejmě na věkové kategorii. Mladí hráči se učí především základy hokejových dovedností a rozvíjí v maximální míře své hokejové schopnosti prakticky každý den. Kategorie juniorů a dorostu hrají soutěže na vrcholové, tzn. extraligové, úrovni a mají k dispozici možnost využít asi nejlepšího zázemí v celé České republice. Naproti tomu výkonnostní sport dospělých hokejistů staví na již získaných zkušenostech a taktice.

Poděbrady – Lomnice nad Popelkou 3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

První přípravný zápas proti účastníkovi krajské hokejové ligy Středočeského kraje sehráli hokejisté Lomnice nad stadionu v Nymburce. Poprvé se tým představil pod vedením nové trenérské dvojice Knap – Pospíšil. Ačkoliv jim úvod duelu příliš nevyšel, byli to právě hráči z Pojizeří, kteří šli do vedení gólem Rutkovského. Domácí se dočkali vyrovnání na začátku druhé části zásluhou Šebesty, který následně poslal Poděbrady také do vedení. Po vyrovnané druhé třetině, kdy za Lomnici skóroval nejprve Lukáš Syrovátka a pak Rudiš, dokončil Šebesta ve třetí periodě hattrick a stanovil tak konečné skóre 3:3.

Fakta – branky a nahrávky: 21., 27., 56. Šebesta – 7. Rutkovský (Maryška), 35. L. Syrovátka, 39. Rudiš (Karásek). Rozhodčí: Havlína – Futera. Vyloučení: 4:2. Využití:0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. HC Lomnice nad Popelkou: Skákalík (32. Dulák) – Pavlas, Vala, Bartoš, Erlebach, Král – Karásek, Rudiš, Syrovátka J. – Syrovátka L., Lemfeld, Junek – Ješko, Maryška, Rutkovský. Trenéři: Knap, Pospíšil.

Další přípravné utkání sehrají hráči Lomnice v Jablonci nad Nisou v derby zápase proti účastníkovi krajské ligy na Královéhradecku Jičínu. Sobotní zápas začíná v 16.15. O týden později pak už pro ambiciózní celek začne 1. kolem Pražský přebor. Jejich úvodním soupeřem budou v Praze Letňany (19.50). Domácím fanouškům se Lomnice poprvé představí v sobotu 29. září, kdy na její led dorazí celek Olympiku Praha. O den později hráči vstoupí do Libereckého přeboru zápasem na ledě vojáků.