Výčet záležitostí, které zaslouží potlesk, je hodně. Osobou, která byla za výkony týmu dospělých zodpovědná, byl kouč MARTIN KNAP.

Trenére, sezona vašeho týmu je minulostí. Dá se použít slovo ´konečně´?
To si nemyslím. Klidně bychom si sezonu o týden prodloužili. Zápas s Mělníkem jsme odehráli aktivně. Nedokázali jsme vstřelit víc, jak jeden gól, a to rozhodlo. Brankář Mělníka potvrdil svoji skvělou formu ze závěru sezony. Při tomto průběhu utkání je pochopitelné zklamání. Soupeř nás nepřehrál, ale byl efektivnější v zakončení. Nezbývá nám než mu popřát mnoho štěstí ve finále s David Servisem České Budějovice.

Pro vás to byl ročník ohromně úspěšný. Kdybyste měl vybrat jeden úspěch či jeden moment, čeho si vážíte vůbec nejvíc?
Nelze vyzdvihnout jeden moment. Já si nejvíce cením poctivé práce kluků i celého zázemí lomnického hokeje. Je tady dobrá parta, kterou hokej baví. Vlastně jeden moment bych přece jenom vyzdvihl. Od loňského kvalifikačního finále s Pískem se zvýšil zájem o hokej u lomnických fanoušků. Letos byli prostě úžasní.

Titul krajských přeborníků si Lomnice za poslední roky určitě zasloužila. Komu je potřeba poděkovat? Bez koho by to v Lomnici nešlo?
Především vedení. Tím mám na mysli pana Junka a pana Šulce. Pak trenérům mládeže, vedoucím mužstev i pracovníkům stadionu, místním rozhodčím, pískajícím žákovské soutěže i soutěže neregistrovaných. Ti všichni zde pracují v přátelském téměř rodinném prostředí. Jsou to drsní, ale féroví chlapi. Nesmírnou oporou jsou ženy, které pomáhají při zabezpečení jako vedoucí mužstev, při veřejném bruslení, při výuce bruslení dívek ve školičce bruslení, zdravotnice při soutěžních utkáních. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl. Těchto všech lidí si je třeba vážit. Takových kolektivů je v dnešní společnosti čím dál méně.

Lomnice nad Popelkou - VTJ LiberecDíky účasti v kvalifikaci jste si užili dost náročný program. Bylo těžké hledat u hráčů motivaci a chuť do dalších bojů?
My s tím neměli nejmenší problém. Hrajeme dvě soutěže. Toto byla naše již šestá kvalifikace za posledních sedm let. Jsme zvyklí hrát velký počet náročných zápasů na konci sezony. Dalo by se říci, že se na tuto část roku vždy těšíme a jsme rádi za kvalitní utkání v bouřlivé atmosféře.

Jak byste samotnou kvalifikaci popsal?
Kvalifikace to byla velmi vyrovnaná. Cheb nakonec získal jeden bod právě s námi. Disponoval velmi zkušeným starším kádrem. Řada hráčů hrála v minulosti v Chomutově. Dvůr měl v kádru také pětku navrátilců z druhé a první ligy. Mělník je sympatické mužstvo mladíků, kteří hrají podobný hokej jako my. Navíc měli nejlepšího gólmana kvalifikace. Zápasy s Mělníkem i Dvorem byly vyrovnané, každý z této trojice porazil každého. Kvalifikace se hrála před zaplněnými halami. Naši fanoušci si to myslím také užili. Takže co víc si přát. Snad jen škoda toho posledního zápasu. Ale na jednu vstřelenou branku se vyhrává těžko. Chyběl nám k postupu kousíček, ale takový je hokej.

Jak by se klub zachoval, kdyby se po nedělním vyvrcholení kvalifikace tým objevil na prvním místě tabulky a nakonec si vybojoval postup do druhé ligy?
Těžko předjímat, záleželo by na systému soutěže II. ligy. Návrh, o kterém se mluví s rozšířením české části na dvacet týmů a s rozdělením na dvě desetičlenné skupiny, by byl pro nás přijatelný a finančně srovnatelný s letošní sezonou. Tím, že hrajeme dvě soutěže i počtem zápasů.

Co říkáte na to, že vlastně ani není stále jasné, jakým systémem se II. liga v nové sezoně bude hrát?
Bylo by dobré, aby se o systému soutěží dalšího ročníku rozhodovalo daleko dříve.

Jak byste popsal nadšení, které panovalo v lomnické hale na konci sezony? Fandové s vámi jezdili i ven.
Naši fanoušci? Jedním slovem ani nelze vyjádřit, jak nám pomáhali. Po celou sezonu se neustále zvyšovala návštěva. V play off liberecké soutěže s námi jezdili v hojném počtu i na venkovní zápasy a několikrát nám vytvořili domácí prostředí. Například v Turnově, Liberci či minulý týden ve Dvoře. Prostě paráda. My jim za to i jménem vedení, hráčů a realizačního týmu vyslovujeme obrovské poděkování. Věřím, že nám zůstanou věrni i pro příští ročníky.

Bude nyní náročné motivovat tuhle partu na další sezonu?
Pro nás se nic nemění. Odehráli jsme podobnou sezonu jako loni a parta je zde výborná. Jak se nám bude dařit v příštím roce, ukáže čas.