Po předchozích dvou zápasech, kdy Trutnov soupeřům v domácí hale vždy soupeři uštědřil nekompromisní desetibrankový debakl, tým cestoval do Hronova v pozici jasného favorita a současného lídra tabulky. Domácí však okupují třetí místo krajské královéhradecké ligy a nechtěli být odevzdaným soupeřem.

HC Wikov Hronov – HC Trutnov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

A že se Wikov dvou vysokých výher soupeře absolutně nezalekl, ukázal hned v úvodu. Už ve 4. minutě totiž skóroval Glos. O deset minut později sice nachytal dalekonosnou střelou domácího brankáře na lelkách Šimoníček a srovnal, k přestávkovém oddychu ale odcházeli hráči Hronova s náskokem. Trefili se v přesilové hře.

Po čtyřech minutách druhé části šli domácí dokonce do dvoubrankového vedení. Trutnov pak sice rozjel naplno svou mašinu, ale dlouhou dobu se nemohl prosadit přes dobře chytajícího Kudrnu. Povedlo se to opět jen Šimoníčkovi, jenž zužitkoval vybídnutí od Zmítka.

Hosté byli často vylučováni, a tak se jejich očekávaný nápor dlouho nekonal. Přesto se v závěrečné periodě dočkali vyrovnání. Čtyři minuty před koncem se trefil opět Šimoníček, jenž tak dovršil hattrick a srovnal skóre na 3:3.

Draci pak ale přece jen doplatili na nedisciplinovanost. Přísně rozhodující sudí poslal chvíli před koncem s osobním trestem do kabin Luštince se Šimoníčkem a přesilovou hru domácí půl minuty před závěrečnou sirénou využili šťastnou trefou Mlatečka.

HC Trutnov: Vích – Antonín, Kozák, Vaněk, Karlík, Poul, Procházka – Zmítko, Šimoníček, Janoušek – Veselý, Chytráček, Luštinec – Perutek, Mašek, Zítka.