Vrchlabským hokejistům se před utkáním s Táborem vrátila do sestavy brankářská jednička Denis Vacek, nebyl to však jediný comeback sobotního večera. Mezi mantinely DD Elektromont se po čase ukázal také Samuel Duchan, hráč, který sezonu v dresu Stadionu zahajoval, nyní už je ale členem kádru Tábora.

Hned může být na střídačce vrchlabského Stadionu lepší nálada. Horalé uspěli na ledě Mostu, kde vyhráli 5:2.
Šňůra porážek zastavena. Horalé se po úspěchu v Mostu vrací na šestou příčku

II. liga Západ, část vítězů – 7. kolo

Vrchlabí – Tábor 5:3

Utkání ještě ani nenabralo ty správné obrátky a domácí už počítali ztráty. Po souboji v polovině 4. minuty zůstal na ledě ležet Adam Jirků a záhy pro mladého útočníka duel skončil.

II. liga ZápadII. liga ZápadZdroj: Anton MartinecJiž v jeho nepřítomnosti domácí brzy otevřeli skóre. Od modré vyslal puk směrem k brance Kozák a jeho střílenou přihrávku usměrnil za záda gólmana Urban – 1:0.

Na konci 15. minuty nabídli horalé soupeři druhou přesilovou hru, při ofenzivním zámku za brankou přihrával Matušík a nezadržitelně skóroval Endál – 1:1. V závěru úvodní části mohli Jihočeši stav i otočit, exvrchlabský Duchan ale pálil pouze do tyče a ani Endál v obrovské šanci neuspěl.

Hosté se díky trefě Kohúta radovali až v nástupu do prostřední části, ta však nakonec vyšla o mnoho lépe Stadionu. Chalupa totiž brzy srovnal, Moník poslal domácí do vedení a v čase 37:38 při vlastním oslabení zvyšoval na 4:2 po hrubce Endála v rozehrávce svou druhou trefou v utkání Urban.

V závěrečné periodě nejprve několikrát podržel svůj tým navrátilec do vrchlabské branky Vacek, ve 49. minutě navíc při přesilovce prokázal střelecký instinkt Krsek a arénou zněla oblíbená píseň „Pátá“. Následovaly další gólové příležitosti domácího mužstva, gól už ale padl pouze na straně druhé, když na konečných 5:3 upravil při vlastním oslabení produktivní útočník Kohoutů Kohút.

Fakta – branky a nahrávky: 6. Urban (Kozák, Krsek), 26. Chalupa (Urban), 35. Moník (Chalupa, Horáček), 38. Urban, 49. Krsek (Duran, Kozák) – 16. Endál (Matušík), 23. Kohút, 56. Kohút (Duchan). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Hofman. Vyloučení: 5:6, navíc T. Jirků – Kříž oba 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 720. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1.

Takový výsledek si hokejisté Hronova před utkáním s týmem Klatov rozhodně nepřáli. Ač ve finiši usilovali o vítězství, odešli ze zápasu poraženi.
Krutá lekce. Wikov třetí výhru v řadě nepřidal. Inkasoval 28 vteřin před koncem

HC Stadion Vrchlabí: D. Vacek (Krinwald) – Duran, Bendík, Pelda, T. Jirků, P. Horáček, M. Kozák, Kaštánek, Oborník – D. Chalupa, Chrtek, F. Moník – Krsek, P. Urban, Jakub Tatar – T. Šlaicher, R. Šlaicher, A. Jirků – Vedral. Hockey Club Tábor: Dvořák (Gába) – Čančura, Hajič, Hubata, Černý, Krejčí, Kříž – Endál, Severa, Duchan, Prášek, Milfait, Zíb, Kohút, Matušík, Seidl, Šulek.

Další výsledky 7. kola: Letňany – Ústí nad Labem 1:2, Příbram – Mostečtí Lvi 6:3, Chomutov – Kobra Praha 4:0.

8. Mostečtí Lvi 37 13 3 1 20 128:162 46

Program 8. kola – středa 8. února 18.00: Ústí nad Labem – Vrchlabí, Tábor – Letňany, Kobra Praha – Příbram, Mostečtí Lvi – Chomutov.

II. liga ZápadII. liga nabídla utkání mezi Vrchlabím a Táborem. Mladí domácí příznivci byli s výsledkem spokojeni.Zdroj: Anton Martinec