Od sobotního duelu s Frýdlantem tým navíc vstoupí i do přeboru Libereckého kraje. Opět si tak musí zvyknout na dvouzápasový rytmus.

Lomnice nad Popelkou – Olympik 8:8 (1:2, 3:2, 4:4)

Hodně divoký průběh nabídl první domácí zápas Lomnice v sezoně. Do jeho poloviny vedli překvapivě hosté, kteří přijeli v pozici outsidera. Od třetí třetiny se skóre začalo konečně překlápět.

Domácí poslali do dvoubrankového vedení Lukáš Syrovátka s Knapem mladším, hosté však dvěma slepenými trefami skóre na začátku 53. minuty srovnali. Dvě další branky Rudiše na 8:6 měly zápas definitivně rozhodnout, opak byl ale pravdou. Lomnice totiž nepochopitelně vítězství ztratila. V závěrečné dvouminutovce totiž Olympik dokázal stav srovnat a odvezl si z Pojizeří velmi cenný a možná i nečekaný bod.

Fakta – branky a nahrávky: 5. Knap (L. Syrovátka), 28. L. Syrovátka (Maryška, Knap), 32. Maryška (Ješko, Rutkovský), 37. Junek (Rudiš, Špaček), 41. L. Syrovátka (Knap), 50. Knap (L. Syrovátka), 55. Rudiš (Špaček, Junek), 57. Rudiš (Špaček, Martinec) – 2. Krnáč (Čáp), 10. Frančík (Macháček), 21. Braniš (Krnáč), 39. Hail (Braniš), 52. Čáp (Braniš), 53. Krch, 59. Krpata (Chlíbek), 60. Chlíbek (Krpata). Rozhodčí: L. Mizera – D. Mizera, Pevný. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváků: 83.
HC Lomnice nad Popelkou: Mrázek – Košťák, Martinec, Vala, Kinčl, J. Syrovátka – Rudiš, Junek, Špaček – Knap, Karásek, L. Syrovátka – Maryška, Rutkovský, Ješko – Majdič.

Ostatní zápasy: Kobra Praha B – Louny 4:2, Letňany – Žižkov Praha 12:2, Zbraslav – Hvězda Praha 4:0, Roudnice – Bohemians Praha 2:4.

Příští kolo: Hvězda Praha – Roudnice, Olympik Praha – Zbraslav, Žižkov Praha – Lomnice n. P. (neděle 16.00), Bohemians Praha – Kobra Praha B, Louny – Letňany.

Úvodní kolo přeboru LK: VTJ Liberec – PSK Liberec, Lomnice – Frýdlant (sobota 18.00)