O čem se v posledních týdnech šuškalo, je pravda. Hokejisté Trutnova se v příštím soutěžním ročníku nezúčastní celostátní soutěže. Valná hromada Hokejového klubu DRACI, z.s. rozhodla o tom, že A tým mužů bude hrát „pouze“ Krajskou ligu Královéhradeckého kraje.

„Rozhodnutí vyplynulo z ekonomických důvodů, které dopadly na Trutnov v tomto, ale i v uplynulém kalendářním roce díky pandemii Covid-19. Velkou roli sehrála ekonomická stránka partnerů klubu v době pandemie Covid-19 a také to, že veškeré dotace od Národní Sportovní Agentury jsou pro klub nedostupné a nemůže o ně žádat,“ stojí ve zprávě, kterou klub v pondělí zveřejnil na svých oficiálních webových stránkách.

Jedním z hlavních důvodů je pak fakt, že u mužstva končí sportovní manažer a asistent trenéra Ondřej Poul. Společně s ním oznámil konec i jeho otec, prezident klubu a jeden z hlavních generálních partnerů Zdeněk Poul.

Jak už bylo zmíněno, o konci druholigového hokeje se v Trutnově mluví již několik týdnů. Klub však v naději na její pokračování dlouho podnikal potřebné kroky. Jenže neuspěl.

„Ačkoliv se vedení hokejového klubu snažilo, aby se finanční prostředky pro další působení mužstva mužů ve II. lize našly, bohužel se to nepovedlo. V takto komplikované době to bylo ještě těžší než obvykle,“ stojí dál v klubovém prohlášení.

Trutnov tedy z mapy druholigových klubů pro příští sezonu zmizí. Právo na účast v celostátní soutěži bude v nejbližších dnech dle rozhodnutí, které na valné hromadě padlo, převedeno na nového majitele.

Spekuluje se o pražských Letňanech, kam by mohl zamířit jak dosavadní sportovní manažer Trutnova Ondřej Poul, tak s ním i čtveřice hokejistů.

V největším městě okresu se tedy bude hrát krajská liga a pro ni bude nové vedení klubu skládat z velké části nový kádr. Jisté je, že v něm již fanoušci neuvidí řadu opor z posledních let. Například Vojtěch Kubinčák, Jan Starý a gólman Patrik Ašenbrenner ukončili aktivní hráčské kariéry.

„Podrobné informace o složení realizačního týmu a hráčského kádru oznámí vedení klubu v regionálním tisku oficiálním prohlášením. Uvedena bude mimo jiné i strategie a cíl HC Trutnov z.s. pro nově vznikající tým mužů v rámci hokejové soutěže,“ předeslal také klub.

Na závěr tedy zbývá dodat, že v rekordně sledovaném hokejovém dění přichází Podkrkonoší o poslední zbylé okresní derby. Pokud zlá covidová doba nepřinese žádné další podobné zprávy, budou tři regionální rivalové rozděleni do rozdílných soutěží. HC Stadion Vrchlabí počítá dál s působením v Chance lize, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem je stále veden jako účastník II. ligy a nově by se tedy HC Trutnov účastnil Krajské ligy KHK. 

Poslední druholigový duel trutnovští Draci odehráli 7. října 2020 na domácím ledě, kdy v krajském derby podlehli Nové Pace 0:4.