Teploty šly v posledních dnech dolů, ale pokud fandíte sportu a chcete se dnes večer ještě více zchladit, pak neváhejte a vyrazte na hokej. Hráči hronovského Wikovu od 18 hodin na svém ledě hosté HC Stadion Vrchlabí.

Zatímco pro domácí jde o vůbec první zápasovou prověrku před blížící se sezonou, mužstvo z brány Krkonoš už má tři přátelská utkání za sebou. Horalé nejprve rozstříleli Jablonec nad Nisou 6:0, následně přivezli cennou výhru 4:2 z ledu pardubického béčka a naposledy po nájezdech uspěli v odvetě na jabloneckém zimáku.

Oba soupeři se v nadcházejícím soutěžním ročníku budou potkávat ve II. lize, proto už večerní vzájemný duel může naznačit, v jakým ambicích se soupeři budou nacházet.

Hronov před vlastním publikem poprvé představí novou tvář na střídačce. Po minulé sezoně se s klubem rozloučil dosavadní lodivod Martin Táborský, jehož střídá Sergey Soshnikov.

Hronov v přípravě

dnes doma Vrchlabí
Středa 7. 9. ve Vrchlabí
Středa 14. 9. doma Nová Paka
Středa 21. 9. v Nové Pace

Čtyřiapadesátiletý kouč působil v letech 1993 – 2001 jako trenér OGU a následně zde působil jako ředitel HC Orenburggazprom universtet. V letech 2011 – 2012 se činil jako sportovní ředitel HC Lev Poprad, v letech 2015 – 2017 pak jako hlavní trenér HK CSK VVS Samara. Soshnikov je držitelem ruské trenérské A licence a studentem české licence B.

Vedle nového trenéra hronovské publikum uvidí také řadu neznámých jmen v sestavě Wikova, kdo z nich ale nakonec bude město reprezentovat v soutěžním ročníku, to se teprve ukáže.

„V našem klubu probíhá a do konce přípravného období probíhat bude tryout. Máme na zkoušce řadu hráčů, jedni přicházejí, další odcházejí. Teprve po závěrečných přípravných duelech se rozhodneme, kdo tu nakonec zůstane,“ prozradil Deníku klubový manažer Luděk Exner.

Favoritem večerního utkání jistě jsou hokejisté Vrchlabí. Ti by pod vedením trenéra Tomáše Jirků měli od začátku působit rozehranějším a sehranějším dojmem. Mimochodem už zítra je čeká na vlastním ledě další přípravný duel s týmem Letňan, účastníkem Chance ligy.