Po posledních dvou prohraných zápasech nastupoval HC Bal na led s jistou obavou. Nepovedené utkání a Jaroměří a Třebechovicemi zasadilo nepříjemnou ránu družstvu, a proto se dal čekat zápas plný zvratů a emocí.

„Právě se soupeřem z Hronova jsme se setkali před rokem, kdy si Hronovští hráči vybojovali vítězství,“ řekl trenér HC Bal Aleš Hrubý, který měl jistě neklidné spaní a oprávněné obavy z výsledku.

Před utkáním se královéhradecké mužstvo pohybovalo na třetí příčce hodnocení v KHL. V průběhu zápasu se trenérovy obavy ukázaly jako zbytečné a hráči Dvora Králové se předvedli divákům v dobré formě a připraveni na zápas. Po celé sportovní klání bylo zřetelně vidět, kdo byl lepší, a že se Dvorští dobře připravili na nemilosrdnou odvetu. Hra proběhla bez zaváhání a s čistými sportovními výsledky.

Trenér Hrubý se k duelu vyjádřil velice skromně: „Zápas nebyl úplně podle mých představ a doufám, že do budoucna ještě zlepším hrací schopnosti svých hráčů. Především se zaměřím na proměňování šancí, ve kterých vidím úspěch svého družstva.“

Utkání konečně zdvihlo Dvorákům sebevědomí, které poslední dobou pokulhávalo, a přineslo hráčům nejenom obrovskou radost, ale hlavně je vyšvihlo na první pozici v tabulce. HC Bal tak díky výhře odsunul soupeře z Hronova na sedmé místo.

„Všichni hráči předváděli perfektní výkony a speciálně dorostenecký útočník Tomáš Veselý, který má, podle mě, před sebou slibnou budoucnost. Avšak pouze tehdy, pokud bude na sobě tvrdě pracovat,“ pochválil tým kouč Aleš Hrubý.

Po vítězném opojení čeká již tuto neděli 16. listopadu na hokejisty HC Bal další soupeř, tentokrát Opočno. Utkání začíná v 9 hodin. Opočno si naposled ve středu prohrálo utkání s HC Jaroměř. Opočenským Baronům tak v aktuální tabulce patří až osmá příčka. Zápas opět možná rozhýbe pořadím v KHL, avšak královédvorští hokejisté jsou v perfektní náladě i formě a jistě budou bojovat o vítězství jako v případě Hronova.

„Na tento zápas jedeme jako favorité, tak doufám, že svou formu potvrdíme,“ řekl trenér Aleš Hrubý.

HC BAL – HC WIKOV Hronov 8:2 (2:0, 4:0, 2:2). Branky: 4. Vítek (Janiga), 12. Veselý (Voděrek), 25. Kollman (Dlab), 28. Říčař (Dlab), 39. Hamerský (Janiga), 40. Dlab (Zmítko), 50. Voděrek (Veselý), 54. Jirousek (Veselý). Vyloučení: 11:7 (Hamerský 5 OK, Říčan 10 OT – Fiedler 10 OT). Využití: 2:2. V Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Pahulák – Rozsypal, Starý. Diváků: 260. Sestava HC Dvora Králové: Poláček (41. Heneš) – Hamerský, Antonín – Říčař, Pospíšil – Dufek, Vitebský – Janiga, Dušička, Vítek – Dlab, Zmítko, Kollman – Rychtera, Vlasák, Voděrek (Veselý).