Vrchlabí – Ostrava 0:4

Ostravská Sareza, ač se prakticky celý zápas bránila, čtyřikrát dostala kotouč do vrchlabské branky. Naopak domácí střelci vyhořeli, protože hostující svatyni střežil famózní Štěpánek. Nutno dodat, že i s velkou porcí štěstí. Přitom úvodní desetiminutovka se nesla plně v režii nováčka. Hosté ale těžkou zkoušku čtyř oslabení po sobě ustáli a na konci 15. minuty, po chybě za brankou, skóroval do prázdné branky Novák.

Druhý gól hostů vstřelil v přesilovce Řípa a třetí ránu vrchlabskému celku zasadil pět sekund před odchodem do šaten Glas. Hned v úvodu druhého dějství hrála Ostrava přesilovku, ve které se prosadil Sochorek – 0:4. Domácím nelze upřít snahu o zkorigování výsledku, ovšem proti nim stál Štěpánek. „Dostali jsme lekci v zakončení. Rozhodující byly první dvě třetiny, když jsme nevyužili přesilovky. Místo střel jsme v zápase moc kombinovali kolem brány,“ sdělil trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Fakta – branky a asistence: 15. Novák (Glas), 19. Řípa, 20. Glas (Gelečák), 23. Sochorek (Červenka). Rozhodčí: Jebavý – Bejček, Špring. Vyloučení: 5:11. Využití: 0:2. Diváků: 1692. Třetiny: 0:3, 0:1, 0:0. Sestavy – HC Vrchlabí: Falta (21. Ševčík) – Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík, Kajínek – Tvrdek, Pajič, Brynecký – Gengel, Horčička, Jech – Přeučil, Kříž, Plodek – Bárta, Nevyhoštěný. HC Sareza Ostrava: Štěpánek – Ovšák, Palík, Rimměl, Vnenk, Holík, Vajda, Tesařík, Suchý – Šebesta, Boháč, Hubáček – Sikora, Najdek, Řipa – Pavelek, Sochorek, Červenka – Gelačák, Novák, Glas.