„Řekl jsem, že s deseti hráči, to dělat nebudu,“ byl připraven vzdát se trenérského žezla na trutnovské střídačce. Jeho rozhodnutí však změnilo příchod několika juniorů. „Já totiž rád pracuji s mladými. Prakticky zachraňujeme trutnovský hokej,“ poznamenal kouč, který však ví, že jeho tým čeká těžká sezona. Loňské páté místo se prý opakovat nebude.

„Z těch osmi týmů v soutěži jsme jasný outsider, protože všichni posilovali. My stěží lepíme dohromady tři pětky,“ povídal Bermann. „Rozhodně Opočno, kam přišlo pět Hradečáků, i Nový Bydžov budou v zápase s námi favority. Z Náchoda šli zase hráči do Hronova. Ne že bychom je nemohli porazit, ale v soutěži nebude jediný zápas, kde bychom měli být favoritem,“ uvedl.

Na kritiku, která bude padat na jeho hlavu a hlavu asistenta Vlčka při špatných výsledcích si už zvykl. „Vždy za to může trenér. Znám lidi. Přijdou na zápas a řeknou si: Bože, jak to ten Trutnov hraje. A bude to. Vždyť pro některé uspěch nebyl ani páté místo v loňské sezoně a letos to určitě tak dobře nedopadne,“ nedělá si velké iluze o sezoně.

Scházet se v Trutnově na ledě sice začali začátkem září, ale pouze v osmi. „Nějak slušně se trénuje až teď, posledních čtrnáct dní,“ vrací se Bermann k problému s úzkým kádrem. Úvodní zápas sezony sehraje Trutnov zítra v Novém Městě. „Nehráli jsme ani jedno přípravné utkání. Nic horšího nás tak na začátek potkat nemohlo,“ prohlásil trutnovský lodivod před nedělním zápasem s mužstvem, které má letos jasně daný cíl v podobě zisku titulu.