Dobrý den, pane Dědek. Slyšel jsem, že prý chcete, aby tu do pěti let byla extraliga, co je na tom pravdy? Dále mě zajímá, jestli teď dojde k nějakým úpravám na zimním stadionu? Další otázky patří k současnému kádru. Bude velká obměna týmu? Na jakém postu by jste chtěli posílit? Děkuji za případné odpovědi. Patriku Beckovi děkuji za výborné výkony, které odvedl. Je to veliký srdcař a já jsem rád, že ve Vrchlabí je. (hubery)

Každý manažer musí mít nějaký cíl. Vrchlabí je současně v druhé nejvyšší soutěži a motivace a cíl je určitě jednou se pokusit probojovat do nejvyšší soutěže. Jestli se to povede a kdy to bude, to ukáže čas. Úpravy na zimním stadionu probíhají před každnou sezonou. Rozsah úprav závisí na rozpočtu města, které uvolňuje finanční prostředky. Kádr zůstane z padesáti procent stejný. Zůstávají hráči, kteří mají smlouvu na další období a na doplnění kádru je ještě brzy, ale samozřejmě na tom pracujeme. Klíčová proto budou jednání s Libercem, která proběhnou až extraligovému celku skončí sezona.

Dobré odpoledne. Tady v Trutnově stojí hokej za pěknou bačkoru - nechcete nám sem propůjčti na příštích pár sezon nějaké lepší hokejisty? :) PS: Pro pana Dědka bychom mohli mít připravené místo v první útoku :) (Pavlína Slavíková)

Co se týče spolupráce s Trutnovem, je to jedna z možných variant do budoucna. Nejenom na úrovni mládeže. Je to téma, které neodmítám a jsem připraven o něm diskutovat.

Petře, neláká vás zahrát si alespoň chvilku v první hokejové lize? jako majitel byste se mohl aspoň na jeden zápas nominovat na zápas,ne? - nebo už si brusle pověsil na hřebíček? (O. Langer starší)

Určitě mě to láká, ale vzhledem k tomu, že moje hokejové umění nezasáhá ani na krajský přeboru, tak určitě o tom neuvažuji.

Tak kdy máme v Dolní Branný očekávat Divizi - fotbalovou? :D (Boreček Vrchlabí)

To opravdu nevím a myslím si, že to je velký sen.

Bry den jak se vam libila tato sezona?? a s pak chcete postoupit tadyt sezone?? (Holda)

Dědek: S touto sezonou jsem spokojen, splnila naše očekávání a přidala i něco navíc v podobě čtvrtfinále play off. Jestli chceme postoupit? To je hodně daleko.

Beck: Mě hlavně překvapili vrchlabští diváci. Postup je hlavně věc vedení.

Zdravím, připojuju se ještě jednou ke gratulacím za odvedeneou sezónu. V čem je podle vás, kromě diváků, vrchlabský klub tak odlišný od ostatních prvoligových nováčků, že se dokázal se ctí dostat tak daleko? Další otázka: rýsuje se možnost, že by v příští sezóně na led vyjel někaký krkonošský odchovanec? Patriku Beckovi držím palce v příští sezóně a jsem moc rád že tu je! (MuF)

Beck: Celé město hokejem žije, nejlepší diváci, útulný stadion a finanční zabezpečení.

Už máte plány na letní přípravu? Jaký extraligový mančaft k nám letos zavítá - co třeba přitáhnout pražskou Slávii a Vláďu Růžičku? (Milánek S.)

Suchá příprava bude probíhat asi devět týdnů, pak tři týdny dovolené a dvoufázové tréninky na ledě a na suchu. Pan Jeřábek je z Litvínova, s Růžičkou se zná, takže všechno je možné.

Čau Patriku. Jen by mě zajímalo, když si z těch Pardubek, jestli někdo z tvých bývalých spolužáků - hokejistů je dneska ještě u hokeje, popřípadě, kdo se dostal nejdál? díky (Hašan)

Tak u hokeje je můj spolužák a kamarád Petr Čáslava, který momentálně hraje v Čerepovci.

Otázka na soukromí, co svatba a děti Petře, chystáte - už na to pomalu máte věk? A vy Patriku, jste už ženatý či máte děti? (Jana Brátová)

Dědek: Zatím se nechystám. Jedno dítě mám a jednou ženatý už jsem také byl. Mám přítelkyni a tento vztah nám zatím vyhovuje.

Beck: Jsem šťastně ženatý, děti plánujeme. Zatím máme psa Fanouška.

Petře, máš docela peníze, nepozveš v létě na exhibici třebas Jágr tým? :) Nebo bys mohl založit Dědek tým a pozvat nějaký reprezentanty a hráče z repre, ne? :) (Martina, Pohdůří)

Neplánujeme, že bychom Jágr tým pozvali, ale o Dědek týmu pro neregistrovanou soutěž jsem již uvažoval.

Prý si stavíte nad Vrchlabím palác, pane Dědku. Jak se potýkáte s lidskou závistí? A co sousedi? Jaké máte vztahy? (Pete)

Sousedy mám dobré. Na závist jsem si už zvykl a stavím si rodinné sídlo.

Čau Patriku. Mohl by si nám ve zkratce popsat, jak probíhá váš normální hokejový týden v sezoně? Třeba jak často a kde trénujete a tak? dík (David Staněk)

Trénujeme každý den kromě neděle. Středa, sobota zápasy. Ráno od desíti do dvanácti trénink na ledě a pak každý individuálně posilovna, rehabilitace, strečink …

Pro pana Dědka. Máte ještě vyšší politické ambice - například býti poslancem nebo tak něco? (Rychnovský, Lánov)

Vyšší politické cíle určitě nemám. Chci se věnovat komunální politice, která souvisí s rozvojem města. Nechci být jen člověk, který kritizuje, ale snaží se pro to i něco udělat. To je také důvod, proč jsem do politiky vstoupil.

Zdravím vás a mám dotaz, je láďa gengel opravdu takový blázen, jak to vypadá na ledě? (Smíšek)

Dědek: Řekl bych, že ano.

Beck: V kabině vedle něj sedím a mohu to potvrdit.

Dobrý den, Kamil Tvrdek prý odchází, přijde po něm do Vrchlabí někdo další z Varů? (Energie)

To je otázka na manažera. Nemyslím si, že bychom někoho dalšího z Varů trejdovali.

Zdravim, chtěl bych se zeptat, bude nějaká rozlučka se sezonou a s hokejisty? Děkuji a gratuluji k úspěšné sezóně! (Daniel)

Žádná oficální rozlučka se už nechystá. Je nám samozřejmě líto, že nevyšel poslední hokejový zápas v DD Elektromont Aréně, kde bychom se společně mohli rozloučit se sezonou. Ale například dnes se budou hokejisté HC Vrchlabí budou procházet na módním molu ve Špindlerově Mlýně.

Nastoupí Patrik Beck další sezonu za Vrchlabí? (kim)

Určitě ano. Práva na Patrika koupilo HC Vrchlabí a Patrik podepsal víceletou smlouvu.

Dotaz na Patrika: Už si zkušenější hokejista, tak se chci jen zeptat, jaký platový rozdíl mezi Extraligou a První ligou? A nelákalo by tě nějaké zahraniční exotické angažmá - např. Korea, Japonsko? Díky za odpovědi (Pavel Marhoul)

Tak exotické angažmá by mě nelákalo, protože bych musel být bez manželky, má dobré zaměstnání. Český hokej mi vyhovuje. Platový rozdíl mezi extraligou a první ligou záleží na ambicích klubů.

Čau Patriku. Koukám,že si odehrál 1 utkání za Pardubky a 5 za Vsetín - myslíš, že ještě někdy své extraligové statistky rozšíříš? Co třeba návrat do HC Pce, bral by si? (Standa Kotyza)

Tak extraligové statistiky bych určitě chtěl rozšířit a nejraději samozřejmě ve Vrchlabí.

Jednoduchá otázka: Nedopadneme stejně jako HC Vsetín? X roků hráli super,a teď o nich XX roků nikdo neuslyší! (Borec, Vrchlabí)

Naším cílem do budoucna je mít stabilní klub a neradi bychom dopadli jako Vsetín. Nikdy tuto variantu však vyloučit nemůžete, ale pokud ve vedení města budou sedět lidi, kteří chtěji pro občany něco udělat, tak by hokej ve Vrchlabí neměl skončit.

Dobrej, až mi bude 34 roků taky bych chtěl vlastnit nějaký fotbalový nebo hokejový klub. Poraďte mi jak to udělat, předem děkuju :) (Jan Benecký)

Od osmnácti let poctivě pracovat a nebát se rozdělit vydělané peníze nejen pro vlastní potřebu, ale i pro ostatní.

Dobrý den. Petře, jste znám tím, že sledujete i NHL a to přímo na vlastní oči. Jaký zápas, který jste navštívil,na vás udělal největší dojem? A setkal jste se tam i s nějakým známým hokejistou? A poslední,kdo je vaším nejoblíbenějším hokejistou? díky (Bivoj z TU)

Tak naposledy jsem navštívil New Jersey - Tampa Bay v dubnu loňského roku. Největší dojem na mě udělal zápas mezi New Yorkem Rangers a Pittsburgem v sezoně, kde na jeho lavičku naskočil trenér Ivan Hlinka. Nejoblíbenější hokejista? Asi Jirka "Guma" Šlégr.

Čus Patriku, mám na tebe tři otázky - co posloucháš za muziku, kdo je tvůj hokejový vzor a kdo se ve vrchlabské kabině stará o zábavu? (Goran)

Co poslouchám, tak asi Vypsanou fixu, Lucie a co pustí v kabině náš disžokej Chaloupka. Mým vzorem je Mario Lemieux. A o zábavu se v šatně stará Petr Horčička a Láďa Gengel.

Proč odchází Kamil Tvrdek a Péťa Přeučil? (Track04)

Byli tu na hostování a pro novou sezonu s nimi nepočítáme.

Olééé Vrchlabí, chtěl bych poděkovat za úžasnou sezóóónu. Překvapilo vás, že jste se dostali tak daleko? (HCV)

Dědek: Lhal bych, kdybych před sezonou očekával tento výsledek. Jsem rád, že to tak dopadlo.

Beck: V průběhu sezony, když jsem přišel do Vrchlabí, a poznal mužstvo, tak překvapen být nemohu.

Dobrý den Vrchlabáci, kdo podle vás vyhraje letos první ligu? Myslíte, že má šanci porazit v baráži Ústí? Není ta baráž nespravedlivá, nezasloužil by si nejhorší tým extraligy sestup a vítěz první ligy postup? Co vy na to? (Spravedlivý Pepan)

Dědek: Můj tip je Mladá Boleslav. Myslím si ale, že Ústí neporazí a souhlasím s tím, že by baráž neměla být.

Beck: Ztotožnuji se s názorem.

Čau Patriku, kdy si začal s hokejem a jak se vyvíjí tvoje kariéra? Co bys dělal, kdybys nehrál hokej? (Fanda B.)

Asi v pěti letech v Kolíně. Doufám, že správným směrem. A co bych dělal, kdybych nehrál hokej? Tak to bych také rád věděl.

Dobrý den Pane Dědek … Sedí se vám dobře na nové židli, pane místostarosto? (Karel Nekvasil)

To bude asi nějaký omyl. Místostarosta nejsem, jsem radní města Vrchlabí a jsem rád, že jsem dostal důvěru. Myslím, že odvádím velký kus práce.

Dobrý den. Na Patrika: Jaký byl a je váš nějvětší hokejový vzor? A už tušíte, co budete dělat po ukončení aktivní hokejové kariéry? (Róbert M.)

Mario Lemieux. Jinak jsem vystudoval ekonomku a má teta je daňová poradkyně, tak doufám, že mě pod svá křídla veme.

Výborná sezona, skvělý hokej … díky, díky, díky. Jaká bude ta další? (Maximo)

Beck: Minimálně zopakovat a pokud možno o další krok postoupit dále.

Dědek: Rádi bychom, aby byla stejně dobrá tak, jako ta letošní a pokud se podaří postoupit o stupínek dál, tak jenom dobře pro všechny. Pořád musíme myslet na to, že jsem nejmenší město v první lize.

Neptám se, jenom posílám obrovsky velkou gratulaci (romana hrubá)

Děkujeme

Ahoj, Patriku moc ti fandím. Zajímalo by mě, jak jste překousli vyřazení od Chomutova? A série s Jihlavou to byl skvělý zážitek, že? Jak trávíš dovolenou? Díky za odpovědi (Fanynka HC)

Těžko jsme to překousávali. Když si na telextu pustím výsledky Chomutova, tak si na to vždy vzpomenu. Jihlava? To byl největší úspěch vrchlabského hokeje a odpovídala tomu i atmosféra a kulisa na stadionu. Rehabilituji a lítám po doktorech, doléčuji zranění z play off.

Dobrý den pane majiteli HC Vrchlabí. Nepřestřelil jste náhodou tak vaším prohlášením do novin, že čtvrtý zápas s Chomutovem ovlivnili rozhodčí? Bůh ví, jestli jste vůbec nějakou stížnost na svaz posílali … (Vztek)

Pokud mám odpovědět na čtvrtý zápas s Chomutovem, tak jsem přesvědčen o tom, že rozhodčí ovlivnili zápas. Mohu vás ujistit, že stížnost byla odeslána hned v pondělí. Každý zápas je natáčen na DVD a zde jsou zaznamenány všechny chyby, které se staly. Za svým prohlášením si stojím.

Dobrý den pane Dědek, za kolik byste mi prodal váš klub, případně váš podíl? (Milionář Marťas)

Není na prodej.

Dobrej, Dukla Jihlava to není soupeř … (Mário)

Dědek: Dukla to byl velmi silný soupeř. Pokud někdo tvrdí, že to není soupeř, tak na tom hokeji asi nebyl.

Beck: Stav série 3:2 pro Vrchlabí hovoří za vše.

Dobrý den, myslíte si, že se může Vrchlabí dostat až do extraligy? (Karel F.)

Beck: Myslím si, že ano. Je to věc peněz a výstavby nového stadionu.

Dobrý den, neuvažoval jste o tom, že budete podporovat také nějaký jiný sport? (Pepa z depa)

V takové míře jako hokej určitě ne. Firemní strategie je na prvním místě podpora sportu, na druhém místě kultura a pomoc dětským domovům.

Ahoj Petře, tak jakým směrem se ubírá tvá fotbalová kariéra :-) (Zdenda)

V zimní přestávce jsem zpět přestoupil do svého mateřského klubu do Dolní Branné, abych pomohl A i B týmu zpět do vyšší soutěže.

Dobrý den pane Dědek, proč odešel Pavel Falta? Zaslechl jsem, že prodával zápasy? (Bob a Bobek)

Pavel Falta odešel do Liberce, protože se zranil gólman číslo dvě Fikrt. Jsem rád, že jsme v té době dali šanci Ševčíkovi, který ukázal, že první ligu může chytat na dobré úrovni.

Dobrý den Vám oběma. Nejdříve velké díky za letošní sezonu. Dotaz směrovaný na Petra Dědka - Jaké jsou plány do budoucna? Proslýchá se dokonce o útoku na extraligu. Co však v tomto případě mládež, není přece jenom trochu na třetí koleji? Doitaz na Patrika Becka - Jak jse Ti zde líbí a hlavně jak publikum? Pěkné jaro přeje Vratík. (Vráťa Křížek)

Dědek: Jak jsem již zmínil naše dlouhodobé cíle jsou hrát první ligu ve vyšších patrech. A pokud se v nějakém čase rozhodneme bojovat o extraligu, tak to určitě dopředu ohlásím tak, jako jsem to udělal v předchozích sezonách. Co se týče mládeže, tu jsme určitě nehodili na třetí kolej. Spojili jsem s Trutnovem mládež pod HC Krkonoše a výsledky po první sezoně jsou velmi uspokojivé. Několik soutěží jsme vyhráli. Momentálně bojujeme o postup juniorky do ligy. Na mládeži nám hodně záleží a intenzivně se jí věnuje druhý jednatel HC Aleš Cerman.

Beck: Fanoušci nejlepší a nejvěrnější v celé lize, takové jsem nezažil. Doufám, že jejich přízeň zůstane zachována stejná. A městu Vrchlabí říkám doma v Pardubicích takový český Davos.

Dobrý den, chtěl bych Vás se zeptat na trénéry? Zůstanou? Myslím, že pan Jeřábek ani pan Řeháček nemají licenci A, která je potřebná pro první ligu? Jak to máte ošéfované? (Mrakomor)

Trenéři oba zůstávají a oba studují, aby licenci A získali.

Zdárec famózní Vrchlabí, co tam teď děláte po sezoně? (Sigob)

Dědek: Pro mě se nic nezměnilo, já stále pracuji ve stejném tempu dál. Co se týče HC? Tak kluci mají volno, individuální tréninky až do konce dubna, kdy začíná příprava.

Beck: Rehabilitujeme a odpočíváme.

Čau Patriku! Nelituješ odchodu z Mladé Boleslavi? Nebyla šance se tam prosadit do kádru po tvém zranění? (Péťa Kalfus)

Teď už nelituji. Ze začátku mě to trochu mrzelo, že jsem nedostal větší prostor v Boleslavi, asi mi po zranění nevěřili.

Budou nějaké stavební úpravy na ZS ve prospěch diváků? Myslím např. tragický bufet pod tribunou. Patrik B. - nejlepší hráč play off, jak hodnotí svůj příchod do Vrchlabí. (M.)

Dědek: Snažíme se každoročně nějaké úpravy udělat, aby zázemí pro diváky bylo lepší. Plánujeme rozšíření občerstvení pod tribunou fanklubu domácích.

Beck: Jsem rád, že mě vrchlabské vedení dalo po zranění důvěru. Protože jsem nečekal, že mě někdo může koupit. Tak jsem se jim to snažil vrátit co nejlepšími výkony. Jsem ve Vrchlabí maximálně spokojený.

Ahoj Patriku, trenér Jeřábek je prý pěkný bouřlivák, je to pravda? (Martin Kracík z HK)

Myslím si, že jsem ho v Hradci zažil jako většího bouřliváka. Více ten hokej prožívá. Zažil jsem ale už větší bouřliváky, než je trenér Jeřábek.

Pane Dědek, proč hokej? (Charles)

Tuto otázku jsem dostal před čtyřmi lety na valné hromadě, než jsem se stal většinovým vlastníkem HC Vrchlabí. Ke sportu mám blízko, ve Vrchlabí máme hezký stadion, který byl v té době po dostavbě a rekonstrukci, a v celém regionu nejlepší fanoušky. Na závěr je to samozřejmě i dobrá image mojí společnosti.

Dobrý den. Vrchlabí je farmou Liberce. Souhlasíte s tímto názorem? Nechtělo by to mít více hráčů pod vlastními křídly, než spoléhat na cizí pomoc, která také nemusí dorazit, když to budete potřebovat? (Ondráš)

Vrchlabí není farmou Liberce! Pouze máme užší spolupráci. Jsou chvíle samozřejmě s tímto názorem lze souhlasit, že širší kádr je lepší. Nic méně vždy také musíme koukat na ekonomiku, která s tím úzce souvisí.

Zdravím vás pane Děděk, proč jste se proboha zbavili hráčů jako Valko a Vyskočil? (Jiří Vávra, Chrudim)

Tak to koho vyřadíme z kádru je otázka na trenéra a manažera. Já samozřejmě jako majitel klubu dávám směr, ale jednotlivé hráče neřeším.

Dobrý den, zajímalo by mě na kolik vás přišla letošní sezona? (David Smrk, Liberec)

"A" tým není vyčleněn z rozpočtu klubu, takže můžu pouze odpovědět na to, kolik je rozpočet HC Vrchlabí a ten byl za kalendářní rok 2007 více než 20 miliónu korun.

Dobrý den, koho tipujete na letošního mistra hokejové extraligy? (Antonín K.)

Beck: České Budějovice. Vyhrály dlouhodobou část, mají výborného gólmana Turka a nejlepší obranu a výborné zázemí.

Dědek: Já samozřejmě fandím Liberci a doufám, že to v sérii se Slavií obrátí a dotáhne to až na titul.

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat jak dopadl ten protest na rozhodčího. A dále jestli plánujete dělat nejake změny na stadionu…? A taky jestli už znáte teoreticky posily do týmu. Děkuji. (martin)

Do dnešního dne nám po několika urgencích šéf komise rozhodčích písemně neodpověděl. Mají na to prý své lhůty. Neskutečné!