TRUTNOV – TŘEBECHOVICE 5:4

Tři góly útočníka Okrouhlického, dobrý výkon gólmana Škopa a totální obrat ve skóre. To vše bylo k vidění ve středečním utkání krajské ligy hokejistů. V boji o poslední příčku sice domácí po první třetině prohrávali 0:2, ale ve druhé části se vzepjali k mimořádnému střeleckému výkonu.
Dvěma góly Okrouhlického ve 23. minutě a brankou Prusky o za dalších 53 vteřin se Trutnovští dostali do vedení. Za další čtyři minuty to už bylo 4:2. „Povedl se nám nástup. Skóre jsme otočili za šest minut díky chybám soupeře ve středním pásmu a hrubce jejich gólmana,“ potvrdil Robin Vlček, asistent domácího kouče.

Domácí se sice zaměřili na obranu, soupeři se ale přesto povedlo dvakrát protlačit puk až do sítě a srovnat v 53. minutě na 4:4. Výhru domácím zajistili Okrouhlický gólem tři minuty před koncem. „Před zápasem v Hronově je v kabině hned lepší nálada. Máme pořád šest nemocných hráčů, k dispozici máme sotva třináct hokejistů,“ stěžoval si Vlček. Trutnov přitom odehrál zápas pouze na dvě obrany a osm útočníků. „Pohromadě jsme nechali první lajnu, ve druhé se útočníci střídali. Takže první útok chodil na led vlastěně každé druhé střídání,“ řekl asistent Vlček.

 

Branky Trutnova: 23., 23. a 57. Okrouhlický, 24. Pruska, 31. Štěpán. Diváků: 75. Sestava Trutnova: Škop – Vácha, Vlček, Pavlík, John – Dlab, Erban, Okrouhlický – Pruska, Soukup, Štěpán – Jezvina, Šantroch. Trenér: Bermann.
OPOČNO – DVŮR KRÁLOVÉ 3:5


Hosté šli bleskově do vedení Hamerským ve 29. vteřině zápasu – 0:1. V polovině 24. min. šli hosté do dvoubrankového trháku. Trefil se Dušička – 0:2. Domácí se poprvé do střelecké listiny zapsali ve 28. min. Střelu Bouze gólman vyrazil před sebe a dojíždějící Černík už měl snadnou pozici – 1:2. Hosté zvýšili na 1:3 v oslabení při vyloučení Říčaře, podruhé se trefil Dušička. Opočenské ale nečekaný gól do kolen neposlal. Jejich odpověď byla rychlá. Po sedmdesáti dvou vteřinách se Jedlička trefil pod vyrážečku – 2:3. Po deseti vteřinách poslali sudí za katr hostujícího Vobořila. Jenže početní výhoda Baronů se podruhé v utkání změnila v nevýhodu. Opočenské obraně opět ujel Dušička a zkompletoval hattrick – 2:4.

 


Domácím se podařilo podruhé vykřesat naději kontaktním gólem. Zácný předložil puk na modrou Kamilu Židovi, který propálil Poláčka – 3:4. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, ale až Serbouskovo hákovaní se ukázalo jako klíčové. Hosté čtyři vteřiny před návratem hříšníka početní výhodu využili ke vstřelení brankové pojistky – 3:5. Střelu Pospíšila gólman Kožíšek vyrazil, ale na Všetečkovu dorážku už neměl.

 

Branky Dvora: Dušička 3, Hamerský, Všetečka. Sestava Dvora: Poláček - Hamerský, Antonín - Janiga, Dušička, Zmítko - Říčař, Pospíšil - Pletka, Kollman, Kubelka - Dufek, Vobořil - Vlasák, Karban, Všetečka.