Těsně před koncem letní přípravy získalo vedení nováčka první hokejové ligy další posily. Útočné řady týmu HC Vrchlabí rozšířil před pár dny třiadvacetiletý forward Kamil Tvrdek, do branky by se měl postavit Pavel Falta. Tvrdek do Vrchlabí přichází na roční hostování z extraligového celku HC Energie Karlovy Vary. Loni nastoupil ke 44 duelům v extralize, připsal si také dva starty za prvoligovou Kadaň. V nejvyšší soutěži vstřelil Tvrdek v minulé ročníku 1 gól a přidal 3 asistence.


Významnou posilou by měl být zkušený gólman Pavel Falta. Jihlavský odchovanec pomohl před lety Liberci k postupu do extraligy, už několik sezón dělá v klubu dvojku reprezentantovi Milanu Hniličkovi. „Dvaatřicetiletý gólman přichází do Vrchlabí na hostování,“ uvedl sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček.
Vedení vrchlabského klubu v průběhu letní přípravy získalo ještě další hráče. Na roční hostování z Nového Jičína přichází Daniel Brynecký. Pro letní přípravu vrchlabský kádr doplnili ještě Lukáš Gengel z Mladé Boleslavi a Michal Procházka (Prostějov, Vsetín, Nitra). Do kádru by se měl zařadit také pardubický Ondřej Nakládal. V přípravě na ledě by se měli objevit také cizinci. „Od 23. července budeme zkoušet čtyři až pět mladých hráčů ze Slovenska, počítáme také od srpna se třemi hráči z Liberce,“ dodal Kmoníček.


Dvouletou smlouvu už ve Vrchlabí podepsal také slovinský útočník Rok Pajič (Liberec). Do pozice hlavního trenéra jmenovalo vedení klubu Vladimíra Jeřábka, dosavadní kouč Josef Řeháček se stal jeho asistentem. Ligu začne Vrchlabí 12. září proti Berounu.