K tomu, aby Vrchlabáci otočili výsledek z 0:1 na 2:1, ale nestačilo jen mávnout kouzelným proutkem. Skalp východočeského rivala si na ledě museli vydřít.
„Mám toho dost,“ prozradil po zápase unavený útočník Petr Horčička. Jak by také ne, vždyť vrchlabský tým se v současné době prochází přípravou, která se s tou loňskou nedá srovnávat.. „První liga je úplně jiná soutěž. Jedeme pravidelně dvoufázově pondělí, úterý, čtvrtek, a i když máme zápas, tak dopoledne jsme normálně na ledě, posilujeme, skáčeme schody,“ popisuje Horčička přípravné galeje pod Vladimírem Jeřábkem. „Středa, pátek se na led podíváme sice jen jednou, ale zato na tři hodiny,“ doplnil výčet týdenního tréninkového cyklu.


„Dostáváme docela zabrat,“ konstatoval Horčička. „Rozhodně se neflákáme,“ potvrdil jeho slova obránce Vyskočil. Možná i proto horalové působili v první třetině proti Energetikům těžkopádným dojmem. „Ještě nejsou tak dlouho na ledě jako my, minulý týden snad trénovali jen jednu fázi,“ pokusil se Horčička vysvětlit jeden z důvodů, proč měl Hradec navrch. “Trochu nás i ze začátku zaskočilo, jak po nás šli,“ dodal.


Od druhé třetiny však na důrazu a bruslení přidali také domácí hráči a hokej dostal grády. „Hlavně tam však byla i motivace, Hradec není tak daleko. Alespoň jsme jim ukázali, že to s námi nebudou mít jednoduchý,“ řekl Horčička a přiznal, že ačkoliv šlo pouze o přípravné utkání, rivalita mezi kluby byla cítit. „Hecnul to i trenér,“ skočil Vyskočil do řeči spoluhráči. Vrchlabský lodivod Vladimír Jeřábek totiž v minulé sezoně působil v Hradci. A jakou částkou tedy trenér na hráče zapůsobil? „To je interní záležitost,“ smál se Petr Horčička. „Určitě je ale rád, že jsme ho stáhli o pár korun,“ zažertoval si Tomáš Vyskočil.


Dnes hokejisté na tréninku odehrají jakýsi modelový zápas mezi sebou a další přípravný pak příští týden v úterý doma proti Benátkám. „Potom bychom už měli vědět více, kdo půjde pryč a kdo zůstane v týmu,“ řekl asistent Josef Řeháček.