V posledním přípravném zápase v Liberci chyběli z různých zdravotních problémů Vála, Matějíček, Pajič, Valko, Brynecký, Nakládal, Giba a Nevyhoštěný.
„Je to bída, že nás to potkalo, zrovna takhle před začátkem sezony, ale nedá se nic dělat,“ smiřuje se s osudem trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek, jehož tým ve čtvrtečním utkání extraligovém ledě muselo doplnit několik domácích hokejistů. „Čtyři hráče, tři útočníky a jednoho obránce, dostaneme od Liberce i na úterní zápas v Hradci,“ uvedl Jeřábek, který však doplnil, že se ještě nejedná o slíbené posily z kádru Bílých Tygrů.


„Definitivní jména i to kolik přijde hráčů budeme znát koncem příštího týdne,“ prohlásil Jeřábek po schůzce, která proběhla s vedením extraligového klubu na severu Čech po zápase. „Je to docela pozdě, ale my jsme rádi, že někdo přijde,“ konstatoval vrchlabský kouč. „Záleží i na tom, jak se Liberci, který má také hodně zraněných, budou uzdravovat hráči,“ dodal Jeřábek. „Důležité je, aby se hlavně naši hráči uzdravili. Třeba Aleš Vála už trénuje naplno, ale zatím ho nechceme zatěžovat v zápase. Potřebujeme, aby byl fit na mistráky,“ věří trenér, že 12. září k úvodními zápasu sezony proti Berounu nastoupí Vrchlabí v plné síle.