Odehrál parádní zápas v Chomutově, kde zaznamenal hattrick. Mnohem větší radost však měl slovinský útočník (na snímku) po bitvě nováčků s Mostem, který totiž hokejisté HC Vrchlabí porazili 6:2. „Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo vyhrát, protože už v prvních dvou zápasech jsme byli k vítězství blízko,“ zářil dvaadvacetiletý forvard, který nyní věří i v úspěch na ledě východočeského rivala.
 
Po „dvougólové“ letní přípravě jste si asi oddechli, že se vám podařilo také nasázet větší počet branek.
No konečně jsme to prolomili. Poprvé jsme vlastně vstřelili víc než tři góly. I kdybychom ovšem měli dát jen jeden a vyhrát, bude to stejné. Hlavní je vždycky vítězství.
V pondělí to vypadalo, že Most jste přehráli vcelku jednoznačně. Jak jste to z ledu viděl vy?
Soupeř mi přišel, že tolik nebrusil. Naopak my jsme byli stále v pohybu a tím pádem jsme měli i více prostoru a času vytvářet si šance. Byla pak jen otázka času, kdy je využijeme. Hodně nám také pomohly přesilovky, protože při hře pět na pět je to v první lize hodně vyrovnané. A další rozhodující moment byl, že jsme dali první gól a i potom v utkání stále vedli. Soupeř se musel tlačit do útoku a my mohli jezdit do přečíslení.
Co si slibujete od dnešního derby?
Hradec už bude muset vyhrát, protože chce hrát nahoře. Každý zápas však začíná od 0:0. Asi na nás vlítnou, ale když přežijeme začátek, mohli bychom s nimi hrát v pohodě jako s každým jiným týmem.
V přípravě jste Hradec doma porazili a na jeho ledě přišli o výhru až v závěru. Že by vám hra východočeského rivala seděla?
Určitě nám ty dva zápasy nějaké věci ukázaly. Nesmíme to však přeceňovat, byla to jen příprava. Řekl bych, že dnes to bude úplně jiné. Vždyť i my teď máme trochu pozměněný tým.
Máte slíbenou odměnu od trenéra Jeřábka, když vyhrajete?
Zatím ještě nic neříkal, ale doufám, že před zápasem něco do kasy dá.