V Královéhradeckém kraji bude letos mezi sebou soupeřit osmička týmů. Dva zástupce z našeho regionu Dvůr Králové a Trutnov doplní týmy Nového Města, Jaroměře, Hronova, Třebechovic a nováčci soutěže Opočno s Novým Bydžovem. V první části se mužstva střetnou čtyřkolově každý s každým.

Stejně jako loni se diváci mohou těšit v případě nerozhodného výsledku na pětiminutové prodloužení čtyři na čtyři a někdy i na samostatné nájezdy. Nejlepší čtyři celky postupují do play off, kde budou pokračovat vyřazovacím systémem o titul Krajského přeborníka. Vítěz pak bude mít i právo vstoupit do kvalifikačních bojů o druhou ligu. Mužstva na 5. až 8. místě čeká boj o záchranu.

Stabilizovaný klub

Navázat na velmi úspěšnou sezonu chtějí ve Dvoře. Loni tým pod vedením trenéra Hrubého nejen, že se stal krajským mistrem, ale dokonce si po úspěšných bitvách v baráži o druhou ligu s Novým Veselím a Rokycanami vybojoval právo postupu do třetí nejvyšší české soutěže. Jenomže přání mnoha dvorských příznivců se nevyplnilo. „Rozhodli jsme se práva na ligu prodat Uničovu,“ sdělil místopředseda Dvora Králové Zdeněk Poul, který prozradil, že pokladna oddílu se rozrostla o půl milionu korun.

„Díky tomu se nám podařilo stabilizovat klub,“ dodal Poul, že ekonomiku klubu se podpisy dalších smluv podařilo zajistit na tři sezony. Navíc marketingoví partneři hrají důležitou roli i z pohledu diváka, na které se chtějí letos pod Hankovým domem zaměřit. „Hokej na takovéto úrovni se hraje zejména kvůli lidem, proto na stadionu chceme posílit jejic pozici,“ řekl Poul, který chce do ochozů přitáhnout více příznivců z řad něžného pohlaví a dětí.

A jak toho chtějí ve Dvoře dosáhout? „Ve vybraných zápasech bude probíhat losování o divácky velmi atraktivní ceny,“ slibuje si Poul navázání spolupráce s širší veřejností. Do nové sezony Dvoráci také vstoupí s nově zrekonstruovanými kabinami. „Za oddíl bych chtěl tímto způsobem poděkovat městu. Hokejové zázemí ve Dvoře se tak stalo luxusem nejvyšší třídy ve východních Čechách,“ pochvaluje si Poul.

Dalším plusem do budoucnosti dvorského hokeje je dobrá práce s mládeží. „Letos by za mužstvo mělo nastoupit jedenáct juniorů, což opět staví náš oddíl mezi východočeskou špičku,“ uzavřel Zdeněk Poul.