“Bylo to zbytečné, do té doby byl zápas vyrovnaný,“ sypal si po utkání popel na hlavu kapitán Draků ROMAN MELUZÍN. Právě on totiž seděl za katrem, když Brynecký střílel první branku Vrchlabí. Jedna z největších legend zlínského hokeje musela skousnout druhou hořkou pilulku podávanou doktorem Bryneckým hned vzápětí. „Při přesilovce jsme špatně střídali, dostali jsme gól na 2:0 a už jakoby jsme ztratili víru v obrat,“ poznamenal Meluzín k momentu, který prišel třináct sekund před koncem druhé třetiny. „Úplně jsme přestali hrát,“ dodal.


Ve třetí třetině se Šumperk podle Meluzína na nic nezmohl. „Vrchlabí dobře bránilo, nepotřebovalo se hnát do útoku. Na rozdíl od nás. My jsme se však nepokoušeli o střelbu, byl to od nás velmi špatný výkon,“ uvedl. O tom, že Šumperk domácímu brankáři Ševčíkovi moc nezkomplikoval cestu za jeho třetí nulou v řadě, vypovídají pouhé čtyři střely vyslané na branku Vrchlabí ve druhé části.


Pod palbou se v utkání naopak ocitl hostující brankář Hylák, který byl pro domácí střelce dlouhou dobu překážkou. „Chytal výborně, my ale hráli špatně,“ řekl Meluzín.


Pod Krkonošemi tak Draci nenavázali na výkon z domácího prostředí, kdy mužstvo z Krkonoš porazili 4:3. „Určitě jsme hodně zklamaní, do Vrchlabí jsme si jeli pro body. V naší situaci na nic jiného ani myslet nemůžeme,“ přiznává Roman Meluzín, že tým má před sebou pořadný kus práce, jestli se chce první ligu zachránit. „Musíme jít od zápasu k zápasu a věřit, že to zvládneme,“ uzavřel.

 

 

Očima trenérů:

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí):
„Dobře jsme bránili a když jsme udělali nějakou menší chybu, Ševčík byl na místě. Myslím, že od začátku utkání to byl souboj našich hráčů se Sašou Hylákem. Ten, ostatně jako vždy, předváděl vynikající zákroky, a proto byl výsledek dlouho 0:0. Od začátku jsme hráli na čtyři útoky, i když Šumperk také, měli jsme více sil na vytváření tlaku.“
„Vedoucí gól vnesl do našich řad uklidnění, z kluků to spadlo. Tu přesilovku jsme zahráli perfektně. Důležitý okamžik byl druhý gól v našem oslabení a tím bylo po zápase.“


Jiří Otoupalík (Šumperk):
„Je smutné, když v našem mužstvu, které v útočných řadách disponuje hráči protřelých extraligou, je nejlepším hráčem utkání sedmnáctiletý Novotný, jenž má za sebou jednu dvě sezony v lize juniorů. Neustále máme velké problémy s obranou, dnes ale zklamali útočníci, kteří nic nevymysleli. Jejich řešení některých situací je hodně složitý. Branku domácích jsme prakticky neohrozili.
„Po zbytečném vyloučení jsme dostali gól a to, co pak předvedou zkušení hráči, kteří ztratí puk a jdou deset vteřin před koncem ve čtyřech střídat v naší přesilovce a nechají tam jednoho hráče, to se také nevidí. V podstatě tato chyba zápas rozhodla.“