Do zápasu vstoupil celek z Vysočiny bez svého nejproduktivnějšího hráče Bakuse. Prvních devět minut bylo aktivnější Vrchlabí, hrálo dokonce dvě přesilovky, ale bez gólového efektu. Naopak hosté první přesilovku využili a ujali se vedení, když Staněk překvapil brankáře Faltu střelou po ledě. Za půl minuty se skóre měnilo znovu. Dukla předvedla útok dvou na jednoho, do prázdné brány zakončil Hradecký – 0:2.
Domácí snížili za minutu a půl, když Vantuch vrátil do sítě vyražený puk. Vyrovnat se povedlo minutu před koncem. Po přihrávce Špačka zpoza branky se trefil Dušek – 2:2. Ve druhé třetině se domácí sice snažili, ale gól nedali. Naopak těsně před odchodem do kabin jeli hosté znovu 2 na 1 a výhodu využil Říha – 2:3.
Do závěrečné třetiny nastoupili Vrchlabští s pozměněnou sestavou, ale nedokázali dostat soupeře pod kýžený tlak, neudrželi v útočném pásmu puk, a když už se přece jen dostali do šancí, nedokázali překonat výborného Řehoře.
Josef Řeháček, asistent trenéra HC Vrchlabí: „Soupeř byl lepší. My jsme špatně bránili. Soupeř na naši bránu chodil často v přečíslení dva na jednoho. My naopak nedokázali držet hru v útočném pásmu.“

Fakta – branky a nahrávky: 11. Vantuch (Pajič), 19. Dušek (Špaček) – 10. Staněk (M. Krupka), 10. Hradecký (Čachotský), 40. Říha (M. Krupka), 51. Hradecký (Čachotský), 58. Čachotský (Rytnauer). Rozhodčí: Kubeš - Podrazil, Žídek. Vyloučení 5:9, navíc Holub (Vr.) 10 minut OT. Využití 1:2, v oslabení: 0:1. Třetiny 2:2, 0:1, 0:2. Diváci: 1850.

Sestavy – HC Vrchlabí: Falta - Rýgl, Matějíček, Hrach, Bendík, Chaloupka, Vyskočil - Tvrdek, Pajič, Gengel - Hruška, Kříž, Plodek - Vantuch, Dušek, Špaček - Jech, Nevyhoštěný, Brynecký - Bárta. HC Dukla Jihlava: Řehoř - Míka, Duben, Ščerban, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Martinka - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - M.Krupka, J. Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, L. Krupka - Man, Ježek.