ST 17:30: BK Mladá Boleslav (1. místo, 95 bodů) – HC VCES Hradec Králové (3. místo, 78 bodů)

Ideální příležitost k vyzkoušení členů širšího kádru bude mít hradecký trenér Pavel Pazourek. Jeho tým je poznamenám velkým množstvím zraněných hokejistů. V Mostě přibyli ke stávajícím marodům ještě kapitán Roubík a Fořt. „Počítat už můžu alespoň s Koudelkou a Karlíčkem. Otazník je nad startem Toužimského,“ říká Pazourek.

ST 18:00: HC Berounští Medvědi (8. místo, 32 bodů) – HC Vrchlabí (4. místo, 56 bodů)

Právě Mladá Boleslav byla posledním soupeřem, na kterého narazili hokejisté HC Vrchlabí. Nováček porážkou 0:4 „přispěl“ k oslavám stoletého výročí škodováckého klubu. Po lídrovi soutěže dnes čeká Jeřábkovu partu tým, který je naopak na posledním místě. Berounští Medvědi však rozhodně svoji kůži neprodají lacino. Body, které nasbírají v základní části, si ponesou do bojů ve skupině o udržení.

 

Berounu vypomůže obránce Krajíček

Vedení berounského týmu angažovalo na závěr letošního ročníku do soubojů o záchranu obránce Lukáše Krajíčka. Kmenový hráč Berouna působil naposledy v Karlových Varech na hostování, kde však byl v roce 2006 nucen ze zdravotních důvodů přerušit kariéru. Po vážném zranění však letos začal na žádost vedení Berouna trénovat a chtěl by pomoci berounskému týmu s udržením prvoligové soutěže. „Velmi si vážíme vstřícného postupu generálního manažera Karlových Varů pana Miroslava Vaňka, který přislíbil okamžité vyvázání hráče z hostování v jejich klubu,“ vyzdvihl manažer Medvědů Josef Drda spolupráci se svým karlovarským kolegou.

Devětadvacetiletý obránce Lukáš Krajíček pochází z Havlíčkova Brodu a během své bohaté kariéry prošel extraligovými celky Českých Budějovic, Plzně a naposledy Karlových Varů. Hokejových zkušeností tedy má na rozdávání, ale bude limitován dlouhou herní pauzou vynucenou vážným zraněním. „Lukáš je zkušený obránce, který určitě hokej hrát nezapomněl,“ hodnotí novou posilu trenér Medvědů Karel Najman. „V tréninku se zatím jeví velmi dobře a určitě s ním počítáme, měl by nám pomoct,“ dodává berounský kouč, který má jen obavu z toho, jak dlouho hráč po pauze vydrží. „Zatím nedokážeme říct, zda Lukáš zvládne celý zápas. Budeme se snažit ho využívat tak, aby to bylo pro obě strany přijatelné,“ říká trenér Medvědů.
Prvoligové berounské hokejisty ve středu čeká další domácí mistrovské utkání. V něm hostí od 18 hodin Vrchlabí, které okupuje v tabulce západní skupiny čtvrté místo.

Berounský celek musí v posledních dnech řešit problémy s brankáři. Zejména v sobotním domácím utkání s Kadaní Medvědy nepodržely oba gólmani. Jak Štelmach, tak i střídající Novák pustili laciné góly a určitou měrou se podepsali na porážce 4:5. Oba mladí gólmani mají dobrou perspektivu, ale v současné době podávají nevyrovnané výkony. Důkazem budiž výkon Antonína Štelmana v utkání s Chomutovem (5. ledna) a s Kadaní.

Otázkou zůstává, jestli Plzeň, která má od pondělí novou trenérskou dvojici, uvolní na dnešní utkání brankáře Martina Altrichtera. Ten měl původně Berounu výrazně pomáhat, ale zatím se v dresu s medvědem objevil jen v zápase v Mostu.

Post brankáře ale není jediným problémem, který trápí berounské trenéry. V posledních zápasech je totiž berounská obrana děravá jak cedník. „Minule jsme doma dostali sedm gólů, v Havlíčkově Brodě čtyři a teď pět. Šestnáct gólů ve třech zápasech je moc. Takhle se nehraje o záchranu,“ uvedl po sobotním utkání s Kadaní berounský trenér Karel Najman, kterému je jasné, že za vysokým počtem inkasovaných gólů nestojí pouze brankáři a obránci. Skřípe obranná hra celého mužstva. „Něco jsme si říkali, malovali a připravovali v tréninku, ale zase jsme propadali a Kadaň z toho dávala góly,“ zlobil se trenér Najman. Naopak těšit může berounské trenéry forma, ve které hraje poslední zápasy útočník Petr Šinágl. Rychlonohý útočník si totiž v posledních pěti zápasech připsal osm kanadských bodů (4 4).

Ve třech vzájemných střetnutích s Vrchlabím zatím beorunští hokejisté dokázali vybojovat jen dva body. Hned v prvním kole letošní soutěže vyhráli Medvědi ve Vrchlabí 4:3 po samostatných nájezdech. V Berouně se naopak radovalo Vrchlabí, které zde vyhrálo 3:1. Stejným výsledkem skončilo i poslední vzájemné měření sil. V 31. kole vyhrálo Vrchlabí doma 3:1.

Medvědi potřebují dnes nutně bodovat. Porážky s Havlíčkovým Brodem a Kadaní prohloubily propast mezi Mostem a Berounem již na osm bodů. Navíc se v posledních kolech hodně daří Prostějovu, který má na svém kontě aktuálně o bod více než Medvědi. Ti se tak ocitli na sestupové pozici. Navíc náskok na Šumperk, poslední celek východní skupiny, se ztenčil již na pouhých šest bodů.