Dvůr Králové– Hronov 6:5 (1:3, 2:0, 3:2)

Na tabuli svítil čas 5.22a skóre 0:3. Kdepak porucha! To domácí hráči totálně prospali začátek, a tak gólman Poláček, aniž by si sáhl na puk odjel střídat. Dvoráci vutkání ale ukázali obrovskou vůli po vítězství, když ipoté, co se ve druhé části vyrovnáním na 3:3 vyhrabali znejhoršího, dokázali reagovat ina dvě branky Hronova zúvodu třetí třetiny.

Ze stavu 3:5 se nadechli kvelkému náporu. Vyrovnání na 5:5 zařídil dvěma góly výborně hrající Haken a vítězství Dvora obstaral při hostující power play (Hronov potřeboval vyhrát, protože úvodní duel prohrál 2:3) útočník Dušička, který puk za brankovou čáru dovezl včase 59.59. „Jsem velmi spokojený, že se nám utkání podařilo otočit. Klukům bych chtěl poděkovat, že to po začátku nezabalili. Vítězství si velice vážím, protože Hronov hrál velmi dobře,“ sdělil po utkání trenér Dvora Králové AlešHrubý.

Radek Měsíček, trenér Hronova: Ozápase? Znaší strany byl velmi povedený zápas, tedy až na druhou třetinu, která nám nevyšla. Výsledek ovlivnilo pár maličkostí. Nejvíce mě mrzí, že vedli 3:0 a ve třetí třetině ještě 5:3 a nedokázali jsme to udržet. Dvůr je ale přeci jenom pořád kvalitní mužstvo. Osezoně? Pro Hronov byla velmi úspěšná. Trochu jsme udělali vklubu pár pravidel, aby to fungovalo. Klape to hlavně uvedení, hráčský kádr se také trochu zkvalitnil. Mám proto jen slova samé chvály. Oplay off? Mrzí mě, že jsme vNovém Městě za stavu 3:3 dostali gól asi 11sekund před koncem prodloužení. Protože kdybychom ten zápas vyhráli, věřím tomu, že by ta série dopadla jinak. Gólmana máme kvalitnějšího a ten první zápas bychom na penalty určitě vyhráli.

Fakta– branky a asistence: 44.a 50.Haken (Dušička 2), 19.Hamerský (Dušička), 24.Janiga (Dušička), 38.Kubelka (Pletka, Hamerský), 60.Dušička– 1., 5.a 41.Škoda (Šakarov 3, Matyska, Bohuněk), 6.Matyska (Špetla), 43.Šakarov (Matyska). HC BaL Dvůr Králové n. L.: Poláček (6. Karban)– Hamerský, Antonín, Říčař, Krejcar, Dufek, Vobořil– Janiga, Dušička, Haken– Kubelka, Kollman, Pletka– Všetečka, J. Karban (11. Zmítko), Vlasák.

Trutnov– Třebechovice 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Vše, co mohli domácí hokejisté vposledním kole skupiny ozáchranu udělal, splnili. Kudržení soutěže to ale nestačilo, protože Hronov zvítězil vna novovbydžovskémle­dě.

Domácí ovýhře rozhodli ve druhé třetině, kdy ze sebe setřásli nervozitu zúvodní třetiny a vstřelili tři branky. „Všatně jsem si po první třetině vyříkali některé věci, zvedli se a navíc nás při šancích soupeře podržel gólman Škop,“ chválil trenér Jiří Bermann. Vzávěru už si pak Trutnov výsledek pohlídal. „Bohužel, kzáchraně to nepomohlo. Vsezóně otom rozhodly spíše naše dvě nešťastné porážky sOpočnem, kdy jsme dostali vždy za nerozhodného stavu góly vposlední minutě,“ dodal trutnovskýkouč.

Fakta– branky a asistence: 25.Dlab (Fuks, Javůrek), 31.Minarčík (D. Řehák), 35.Javůrek– 15.Podzimek (Branda). Rozhodčí: Machač– Kubišta, Vízek. HC Trutnov: Škop– Vácha, M. Řehák, Vlček, John– Minarčík, J. Řehák, Okrouhlický– Dlab, Javůrek, Fuks– Jezvina, Soukup, Erban– D.Řehák.