Za vysněným postupem totiž „vykročili“ domácí porážkou 1:9 s Klatovami. Naštěstí druhé utkání už ale trutnovští a vrchlabští hráči zvládli. V Chocni zvítězili 6:5. Zítra vítěze krajského přeboru Královéhradeckého kraje čeká na zimním stadionu v Trutnově zápas proti Kralupům a v neděli zájezd do Veselí nad Lužnicí.

HC Krkonoše – HC Klatovy 1:9 (0:2, 0:4, 1:3). Branky: 48. Svoboda (Zázvorka) – 7., 13., 24. a 26. Čuban, 21., 43. a 47. Holý, 34. Setikovský, 47. Horejš. Rozhodčí: Neťuka – Nič, Martinec. Vyloučení: 8:14. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 80. Sestava – HC Krkonoše: Fesl (24. Efenberg) – Doležal, John, Wolf, Zázvorka, J. Remsa, O. Řehák, Vencl, Provazník – Kotrč, Fuks, Šrámek – Mašek, Zohorna, Svoboda – Baran, Erban, Blažej – Pelc, Hanus.

Zřejmě největší favorit kvalifkace ukázal ve Vrchlabí, kdo bude na ledě pánem už v první třetině, po které vedl 2:0. Čtvrtým gólem ve 24. minutě vyhnali hosté domácího brankáře Fesla, jehož náhradníkovi Efenbergovi pak ještě poslali dalších pět gólových navštívenek ze západních Čech. Domácí se tak čestného úspěchu dočkali až za hrozivého stavu 0:9, kdy se prosadil dorážkou Svoboda . „Věděli jsme, že Klatovy mají silné mužstvo. Posílily o hráče z Plzně, z nichž někteří už nastoupili v extralize. Zkušenostmi jsme se s nimi nemohli rovnat,“ sdělil trenér HC Krkonoše Ivan Houda. „Přesto kdybychom proměnili některé gólové šance, utkání nemuselo dopadnout tak jednoznačně.“

HC Choceň – HC Krkonoše 5:6 (3:2, 0:4, 2:0). Branky: Krejza 2, Pochobradský, Hašek, Jetmar – Zohorna 2, Zázvorka 2, Šrámek, Svoboda. Rozhodčí: Skoupý – Chocholouš, Pospíšil. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 300. Sestava – HC Choceň: Vyčítal – L. Růžička, V. Škorpil, Černý, Jetmar, Krejza, Hašek, Peška, Pochobradský, Horáček, Vyleťal, Sobel, O. Škorpil, Maleček, Michálek, Roubíček. HC Krkonoše: Fesl – Doležal, John, Wolf, Zázvorka, J. Remsa, O. Řehák, Vencl, Provazník – Kotrč, Fuks, Šrámek – Mašek, Zohorna, Svoboda – Baran, Erban, Blažej – Pelc, Hanus.

Hosté jakoby se ještě v první třetině vzpamatovávali z klatovské nadílky a na nohy je postavila až přestávková domluva trenéra Houdy. Ve druhé části vsítili čtyři branky, výsledek z 2:3 otočili na 6:3. „Ve třetí třetině jsme se po gólech domácích začali trochu bát o výsledek, v některých situacích nás zaskočil i rozhodčí. Nakonec jsme to ale ustáli a z Chocně si odvezli zlaté dva body, protože body se odtud moc vozit nebudou,“ poznamenal Houda.

1. Klatovy 1 0 0 9:1 2
2. Kralupy 1 0 0 6:1 2
3. Choceň 1 0 1 11:9 2
4. Krkonoše 1 0 1 7:14 2
5. Veselí n. L. 0 0 2 4:12 0

Další program – pátek 14. 3.: Krkonoše – Kralupy, Klatovy – Choceň (18.00). Neděle 16. 3.: Veselí – Krkonoše (17.00), Kralupy – Klatovy (10.00).