„Oba zápasy jsme měli více ze hry, ale naše velká bolest byla koncovka,“ uvedl trenér HC Krkonoše Ivan Houda. V kvalifikaci má spojený celek Trutnova a Vrchlabí odehránu již polovinu zápasů. V současné se nachází na postupovém druhém místě, ale soupeři budou v pátek, kdy Krkonoše mají volno, dohrávat úvodní sérii utkání

„Trochu nám situaci v tabulce zkomplikovaly Klatovy, které si nechaly sebrat body od Kralup (4:9),“ uvedl Houda. „Jestliže s tím, chceme něco udělat, budeme muset v neděli vyhrát v Klatovech,“ dodal. Úvodní duel ve Vrchlabí však Západočeši ovládli dominantním způsobem, zvítězili 9:1.

Krkonoše – Kralupy 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Branky a asistence: 58. Zohorna (Fuks) – 6. Brindžej (Hošek), 55. Háva (Hanousek). Rozhodčí: Wágner – Kajínek, Brych. Vyloučení: 5:9, využití 0:1, v oslabení 1:0. Střely na branku: 41:31. Diváků: 100. HC Krkonoše: Fesl – Doležal, John, Wolf, Zázvorka, J. Remsa, Provazník, Vencl – Kotrč, Fuks, Šrámek – Mašek, Zohorna, Svoboda – Baran, Hanus, Blažej – Pelc.

Hosté se brzy ujali vedení, které v 55. minutě zvýšili, a tak ani trefa Zohorny je už nepřipravila o vítězství. „Měli jsme více ze hry. Zápas jsme si prohráli sami. Minimálně dvě třetiny jsme byli lepší, ale bohužel s jedním gólem se zápasy vyhrávat nedají,“ poznamenal k utkání trenér Houda.

Veselí nad Lužnicí – Krkonoše 0:3 (0:1, 0:0, 0:2). Branky: 19. Zázvorka, 58. Zohorna, 59. Mašek. HC Krkonoše: Fesl – Remsa, John, Wolf, Zázvorka, Doležal, Vencl – Mrázek, Kotrč, Svoboda – Hanus, Fuks, Blažek – Mašek, Zohorna, Šrámek. Po úvodní brance Zázvorky se hostující tým dočkal uklidňujícího druhého gól až v době, kdy domácí hráli bez brankáře.