Záchrana hokejistů Trutnova v rovině teorie

Trutnov - Osud trutnovských hokejistů vkrajské lize se zdá být zpečetěn. Po nedělní porážce 1:7 vTřebechovicích a vítězství Opočna 4:1 nad Novým Bydžovem jim kzáchraně vsoutěži nemusejí stačit ani tři výhry ztří posledních zápasů.

19.2.2008

Trutnov - hokejFoto: Archiv

Trutnov bude muset spoléhat výsledky vostatních utkání. „Naše záchrana se posouvá do oblasti teorie,“ řekl trutnovský kouč Jiří Bermann. Vkrajském hokejovém přeboru naopak za postupem kráčí hokejisté Vrchlabí B. Vneděli sNovou Pakou remizovali 4:4 a před svým největším konkurentem si tak čtyři kola před koncem (8 bodů) stále drží pětibodový náskok. Ve skupině oumístění na 5.– 8.místě uspěli na královédvorském ledě doubravičtí hokejisté. Ve svém předposledním zápase porazili Čestice4:3.

KRAJSKÁ LIGA

Třebechovice– Trutnov 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Fakta– branky: Branda 2, Smutný, Zohorna, M. Hloušek, Fiedler, Rejzek– Synek. HC Trutnov: Škop (34. Mrázek)– Vácha, Pavlík, Vlček, Minarčík, Soukup– Okrouhlický, J. Řehák, M. Řehák– Erban, Javůrek, Dlab– Synek, Fuks, Jezvina.

Ovítězi utkání bylo rozhodnuto v7.minutě, kdy domácí hokejisté vedli už 3:0. Hosté se na odpor nezmohli. „Nevyvedl se nám začátek utkání, soupeř byl po všech stránkách lepší.“ sdělil kduelu trutnovský trenér Jiří Bermann. „Vzápase se rozhodovalo, zda setrváme vkrajské lize, takže jsme měli trochu obavy. Ale zastihl nás výborný nástup a brzy bylo rozhodnuto,“ řekl kouč Třebechovic MiroslavŘehák.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Vrchlabí B– Nová Paka 4:4 (0:2, 3:1, 1:1)

Fakta– branky: 37.a 53.Šindelář (Holas, Jakubec)– 25.Kovář (Rychlovský), 30.Jakubec (Bušek), 9., 16.a 22.Šebek (L. Musil, Pour, Vaníček, D. Musil), 47.Ouzký (Štěpán). HC Vrchlabí B: T. Pištora– Bušek, Mrkva, Vrba, Holeček, Srnský, R. Pištora– Jakubec, Šindelář, Svoboda– Pistulka, Kovář, Rychlovský– Hajna, Klinger,Šuma.

Domácí utkání zahájili tradičním náporem, jenomže Jakubcovu branku rozhodčí neuznal. Vzápětí si hosté zahráli přesilovku 5na 3a Šebek překonal Pištoru. Ten samý hráč navíc vzávěru první části přidal druhýgól.

„Od druhé třetiny jsme hru stáhli na dvě pětky a měli jsme více ze hry. Hosté hrozili jen zojedinělých brejků,“ sdělil trenér Vrchlabí B JanŽďára. Jeho svěřenci přesto nejprve inkasovali třetí gól, Šebek zkompletoval čistý hattrick, aby do konce druhé dvacetiminutovky vyrovnali na3:3. Plány domácích ve třetí třetině, dát jeden, dva góly a hru zavřít, narušil brankou novopacký Ouzký. Zaslouženou remízu zařídil v53.min. svým druhým gólem Šindelář.

Doubravice– Čestice 4:3 (0:0, 3:3, 1:0)

Fakta– branky: Motl, Marek, Schwarz, Lagutin. TJ Sokol Doubravice: Mráček– Hak, Zíma, Marek, Martínek, Dostál– Vokatý, Motl, Lagutin– Šturma, Průcha, Schwarz– Jansa, Brzlínek, Rutrle.

Po bezbrankové první třetině skóre zápasu otevřeli domácí hokejisté. Hostující celek však třemi góly výsledek otočili. Přesto na druhou přestávku odcházeli hráči za nerozhodného stavu 3:3. Domácí totiž dva přesné zásahy vměstnali do jediného střídání. Rozhodnutí ovítězi utkání tak padlo až na začátku třetí třetiny zhole Lagutina, který se stahovačkou zbavil svého strážce a přesně zamířil.

Autor: Michal Bogáň

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

SAMICE NÁJIN A FATU jsou v keňské rezervaci Ol Pejeta pod stálým dohledem ozbrojených složek. Spolu se samcem Súdánem jsou posledními zvířaty svého druhu.
6

Súdán přežil genocidu. Teď zkouší štěstí v internetové seznamce

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.