Zatímco ale liberecký gólman už bude na úterním tréninku přítomen, protožev pondělíještě fasoval výbavu a zařizoval si další povinnosti vLiberci, příjezd prostějovského beka zůstává nejistý. Ohledně jeho příchodu pod Krkonoše se totiž vyskytly komplikace. „Vše zůstává otevřené, neradi bychom ho ale ztratili,“ uvedl vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek.

První seznámení sledem si hokejisté zKrkonoš odbyli na dopoledním tréninku, před kterým vyfasovali novou výstroj. První ostrá prověrka, jak jsou na tom všichni po dovolených, však přišla až odpoledne.

Pár minut před půl pátou se na ledě objevují první nedočkavci na bruslích. Během chvilky se pak zútrob stadionu vyrojí zbytek. Kolem středové čáry u trestné lavice, kde stojí trenérské duo Jeřábek – Řeháček, se vytváří pestrobarevný chumel hráčů. Červená řada, bílá, žlutá, černá, zelená a dva modráci, jimiž byli Hájek sNakládalem, bedlivě naslouchají slovům hlavního kouče Jeřábka, který již vysvětluje první cvičení.

Vést puk ve středním pásmu, kličkovat mezi spoluhráči a na povel vyrazit na brankáře. Dalo by se říct nic tak složitého.Občas ale ten puk hráče neposlechne.

Po deseti minutách přichází změna. Hráči se rozdělí na dvě party do protilehlých rohů a podél hrazení upalují do útočné třetiny, kde akci zakončují střelou. Opět po stejném intervalu cvičení končí a na řadu přichází první krátká bruslařská část. „Jedeme pozadu a na znamení se otočíme a vyrazíme,“ asi tak mohly znít pokyny trenéra Jeřábka, podle kterých se hráči pohybují na ledové ploše.

Bruslařská vložka však nemá dlouhého trvání. Střídá ji totiž kombinace, ze které se až motá hlava. Přihrávka tam zpět, obránce, dva na jednoho, tři na jednoho, na jednu stranu, na druhou stranu. Hráči to však slehkostí zvládají. Ale pozor! Je tady srážka. „Úúúúúú,“ ozývá se kamarádské hučení od spoluhráčů, které doplňuje trenér Jeřábek klepáním hokejkou o mantinel. Kombinaci to ovšem nepřeruší. To až za pár minut zvuk píšťalky, po němž se hráči opět shlukují kolem nácvikové tabule.

Další cvičení si konečně také užívají brankáři, neboť hráči po krátkých narážečkách vysílají na strážce svatyní jednu ránu za druhou. Bum, bum, bum, duní po dělovkách od modré mantinel za brankami.O ukázkové trefy ale také není nouze.

V17.15 je první polovina tréninku ukončena a na led vyráží rolba.

Po krátké přestávce mezi mantinely vjedou i hráči. Ovšem jen pět na jedné a na druhé straně jde se hrát. Žlutá slovenská pětka se snaží, první střídání se ale nemůže vymanit ze sevření. Góly dlouhou nepadají, pak se ale prosadí po chybě gólmana zelená pětka, ve které je i jediný vrchlabský odchovanec, obránce Michal Červa. Zgólu se po chvíli raduje i bílá lajna. Krásnou kombinaci vyšperkoval od modré čáry loňský kapitán Aleš Vála a Roku Pajičovi stačína brankovišti před prázdnou brankou jen položit hůl na led. A za chvíli tu máme třetí gól.Žlutá radost.Slováci jsou odměněni za aktivitu. "Dobrý, dobrý. Nevadí, příště to vyjde,“ povzbuzuje kouč Jeřábek "černého" Milana Plodka, který pokazil přihrávku do útoku.

Pár minut po šesté hokej končí, ale trénink ještě ne. Přichází asi nejnáročnější fáze. Jak se s oblibou říká - třešnička na dortu. Krouží se kolečka. Ave sprintu! Jedno, druhý, třetí … „Konec,“ zakřičí trenér Jeřábek v18.20 a první ostrý trénink Vrchlabí končí.