Čtvrté místo v základní části, čtyřiadvacet vyhraných zápasů, postup do play off završený čtvrtfinálovou třešničkou.„Sezona? Byla úspěšná!“ spokojeně hlásí trenér horalů VLADIMÍR JEŘÁBEK, který zařídil, že česká hokejová veřejnost musí klub z Krkonoš brát vážně.

Hokejový maraton s názvem první liga pro Vrchlabí skončil začátkem týdne, kdy vás z play off vyřadil Chomutov. Jak jste to vzali?

Tak zklamání z toho, že jsme vypadli, bylo velké, i když Chomutov disponoval velkou sílou. V zápasech jsme však předvedli výborné výkony a byli jsme rovnocenným soupeřem. To kluky může jedině těšit a je to pro ně plus do dalších sezon.

Když se s odstupem pár dní podíváte na sérii, existovala šance přejít přes tohoto soupeře do semifinále?

Ano, ale museli bychom být v optimální, nejlepší sestavě. Do série jsme vstupovali už v takové splácané. Někteří kluci se vrátili do Liberce, kde se připravovali na play off. Saša Hylák měl rodinné problémy, kvůli kterým s námi nemohl odjet do Chomutova. Rok Pajič měl teplotu. Pátý zápas s Jihlavou se nám zranil Honza Bendík. Hrát za nás měl i Kuba Nakládal, ale měl otřes mozku. To všechno byly takové okolnosti, které nám zrovna nepomohly. Plus to odhodlání, které kluci předvedli, dalo se s nimi hrát.

Přesto všechno jste senzační vyrovnání série na 2:2 měli ve čtvrtém utkání na dosah.

To jsou takové ty krůčky, které v play off jsou. Samozřejmě se zápas mohl dotáhnout do konce. Bohužel nedotáhl se, protože první dva góly byly nepříjemné, další dva po našich chybách. Ale to už tak kvalitnímu a silnému mužstvu, jako je Chomutov, stačí. Ten počáteční impuls, po kterém tým naroste.

Jak na vás dýchla atmosféra prvního play off ve Vrchlabí?

Byl jsem hrozně spokojený. S nasazením hráčů, s odhodláním dostat se co nejdál. Že to nebylo jenom o tom, dostali jsme se do play off, splnili jsme, je to super. Bylo vidět, že všichni chtějí jít dál.

Co jste říkal diváckým návštěvám?

Tak atmosféra byla více méně špičková celou sezonu. Jestli bylo patnáct set diváků, dva tisíce, tři tisíce, stále byla výborná. Skalní fanoušci chodili pořád. Co jsem se takhle bavil se soupeři, kteří sem jako nováčkovi přijeli poprvé, byli z toho nadšení. Velmi mě překvapilo a líbilo se mi, že za námi hodně jezdili i ven

Play off určitě dál sledujete. Kdo podle vás z poslední čtyřky má největší šance na vítězství?

Já tvrdím, i když různí lidé si myslí své, že Chomutov půjde zase nejdál.

Pojedete se na nějaký zápas podívat osobně?

Byl jsem už teď ve středu v Hradci na Brno. Nevím, jak na tom budu v pondělí časově, ale asi bych jel do Boleslavi.

Pro Vrchlabí už tedy sezona skončila. Jakým slovem byste ji vystihl?

Úspěšná.

Spoustu lidí jste překvapili, že jste to dotáhli tak daleko. V čem bylo kouzlo vrchlabského tažení?

Nevím, nevím. (pousměje se) Na začátku jsme měli hodně špatné výsledky v přátelákách, nemohli jsme dát góly, nejvíce jsme dali dva. Nevěděli jsme, co od soutěže očekávat. Nevěděli jsme, jak se s tím někteří hráči vyrovnají, přece jen rozdíl mezi první a druhou ligou tam je. Ze sezony jsme měli strach. Ale právě ten strach nás donutil k tomu, že všichni na ledě nechali všechno. Mužstvo se rázem nastartovalo a najednou to bylo úplně jiné mužstvo než v přípravě, bylo hrozně silný.

Utkvělo vám něco v paměti, na co z letošní sezony nezapomenete?
Jéé, to takhle brzy po sezoně nejsem schopen říct.

A tak alespoň nejpovedenější zápas vašeho týmu?

Jednoznačně doma s Chomutovem 5:0. I když i všechny derby s Hradcem byly vypjaté. Tady ten zápas už jenom tím, že to bylo play off, že to byl Chomutov. Možná nám ale mohlo stačit 3:0 a dva góly si nechat na druhý den. Tak už to ale chodí. (smích)

Co se nyní děje ve Vrchlabí? Hráči už dostali volno?

Jo, hráči mají volno. V pátek (včera – pozn.) máme takové sezení s vedením, kde majitel s manažerem klukům něco řeknou. Bude se tam také dělat další program.

Takže už přemýšlíte o nové sezoně?

Teď ještě ne.

A o začátku letní přípravy?

To také ještě ne. Mělo by to být ale někdy na konci dubna. My si ovšem nejdříve potřebujeme sednout a popovídat si o hráčích, kteří pro Vrchlabí připadají v úvahu. Kdy se začne trénovat, není důležité. Důležité bude, kdo na tréninku bude.

Kolik hráčů plánujete, že ze současného kádru zůstane ve Vrchlabí?

Taková ta silnější osa. Pět obránců a asi co jsme počítal osm útočníků.

Nejen hráčům, ale i vám se blíží dovolená. Kam vyrazíte odpočinout si od hokeje?

(ušklíbne se) Já si od hokeje moc neorazím. Ve středu už jsem byl v Hradci, budu jezdit koukat na extraligu, každý den je hokej v televizi. V každém případě bych chtěl tady využít lyžování, protože je krásné počasí, a potom odjet někam za teplem. Snad se mi to podaří.