Až na Daniela Rákose, který znovu začne trénovat zítra, jsou hokejisté HC Moeller Pardubice v začátku přípravy kompletní. I Peter Pucher, jenž prodělal na jaře náročnou operaci kolena, zvládl úvodní tréninkové jednotky bez viditelných obtíží. Všechno tedy klape. I když…

Východočechy po minulé neúspěšné sezoně opustily dvě velké opory – Petr Sýkora (HC Davos) a Tomáš Rolinek (Metallurg Magnitogorsk), a tak kouč Václav Sýkora touží po posilách do útočných řad. Ty však zatím nepřicházejí.

„Jestli mám z toho těžkou hlavu? Určitě. Byl bych klidnější, kdybychom tady někoho měli. Ale hráčský trh je velice omezený. Soupeříme s cizinou, kde jsou ekonomické podmínky jiné. Kluci pak odcházejí do NHL, Ruska a Skandinávie. Přesto doufám, že se nám povede přivést dva kvalitní útočníky,“ uvedl pardubický trenér.

Sýkora by rád v týmu přivítal jednoho středního útočníka a křídlo. Pardubice učinily nabídku Petru Nedvědovi, jehož pověst poněkud utrpěla nepovedeným angažmá v pražské Spartě. Přesto by ho na východě Čech jistě uvítali s otevřenou náručí. „Je to otázka jednání a následné dohody. Petr Nedvěd je rozhodně jednou z možných alternativ. Ve hře však je více hráčů. Pokud by nikdo nepřišel, museli bychom se s tím vyrovnat. Kvalita v mužstvu je. Především v obraně a na postu gólmana. Z toho bychom museli vycházet a naši hru tomu uzpůsobit,“ řekl Sýkora.

S Pardubicemi se zatím připravuje maďarský útočník Mártin Vas z francouzského Brianconu, ale v jeho případě se jedná pouze o týdenní pobyt. „V letošní sezoně s ním nepočítáme. Vrátí se do svého klubu. Pouze jsme ho chtěli vidět,“ vysvětlil kouč.

Hokejisté v pondělí podstoupili zátěžové testy, s jejichž výsledkem byl Sýkora spokojený. „Nikdo se o dovolené neflákal,“ usmál se kouč, který má v přípravě devětadvacet hokejistů včetně tří brankářů.

Po prvním týdnu přípravy v Pardubicích se celý tým přesune na soustředění do Havlíčkova Brodu. Pak už budou následovat první přípravné zápasy v rámci Tipsport Hockey Cupu a také čtyřdenní turnaj Bifrost Cup v Bratislavě. Před kláním na Slovensku by měl kádr projít prvním zúžením.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

5.8. Hradec Králové 18.00
7..8. Liberec17.00
8. 8. Sparta17.00
14. 8. Košice16.00
15. 8. Hamburg16.00
17. 8. o umístění na turnaji ??.??
19. 8. Mladá Boleslav 17.30
26. 8. Tipsport Hockey Cup ??.??
28. 8. Kladno17.30
2. 9. soupeř neznámý ??.??
5. 9. Kladno18.00

tučně vyznačené zápasy hraje HC Moeller Pardubice

Změny v kádru

Příchody: Petr Čáslava (Severstal Čerepovec), Martin Štrbák (Metallurg Magnitogorsk), Aleš Píša (Nižnij Novgorod).
Odchody: Tomáš Rolinek (Metallurg Magnitogorsk), Petr Sýkora (HC Davos), Alexandr Hylák (Kometa Brno).