Začátek duelu s Mladou Boleslaví se nesl ve znamení hostující ofenzívy, kterou však ve 4. minutě utnul střelou do tyče Pajič a chvíli později dokonce gólem Rapáč. Domácí útočník zachytil rozehrávku soupeře a vyšvihl nádhernou střelu nad Šindelářovu lapačku. Hostující hráči však poté trpělivou hrou opět získali půdu pod nohama, brankář Hylák byl ale při jejich pokusech na místě. Minutu před koncem třetiny však proti dorážce Mikulíka z brankoviště jen těžko mohl něco dělat – 1:1.

Dvě jedničky ve skóre svítily na tabuli i po druhé třetině. Stav k radosti hostujících fandů se pohnul až v 53. min. po individuální akci Nouzy. Horalové ale hlavy nesvěsili a Rýgl jim od modré vystřelil prodloužení. V nastavené pětiminutovce, kdy hosté hráli dvakrát v oslabení, trefili tyč Přeučil a Rýgl. Penaltou loterii (0:2) rozhodl Nouza

Fakta – branky a nahrávky: 5. Rapáč, 57. Rýgl – 19. Mikulík (Fiedler, Nouza), 53. a rozhodující nájezd Nouza. Rozhodčí: Froněk – Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:8. Bez využití. Diváků: 1600. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0.
Sestavy – HC Vrchlabí: Hylák – Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek, Bendík – Gengel, Pajič, Beck – Horčička, Přeučil, Plodek – Vantuch, Rapáč, Brynecký – Nevyhoštěný, Kováč, Jech. BK Mladá Boleslav: Šindelář – Lukáč, Schnabel, Mocek, Výborný, Drábek, Mazanec, Kolafa, Jaroměřský – Rumpel, Boháč, Šebesta – Hanlovský, Rod, Gajovský – Nouza, Mikulík, Fiedler – Rozsíval, Sýkora, Havlíček.