„Blahopřeji domácím ktomu, že takhle dotáhli. Po našem prvním zápase ve Vrchlabí by si těžko někdo myslel, že jsem přijedeme ještě na pátý rozhodující zápas,“ zahájil těmito slovy tiskovou konferenci po čtvrtečním utkání trenér Jihlavy KAREL DVOŘÁK, zklamaný zvyřazení, ale hrdý na svůjtým.

„Mužstvo musím pochválit za nasazení a bojovnost. Někteří hráči, kteří unás hostující, mají za tento týden tolik zápasů vnohou, že by řekli, že to až není normální. Klobouk dolů,“ děkoval hráčům za předvedený výkon. „Byl to dobrý zápas, rozhodla jediná branka. Paradoxně jsem předtím říkal, že při hře pět na pět jsme gól nedostali a zrovna dnes se tak stalo,“ konstatoval Karel Dvořák.

Série mezi Vrchlabím a Jihlavou ukázala, jak důležitá je vplay off výhoda domácího prostředí. „Celou sezonu jsme dřeli, abychom skončili na čtvrtém místě a ten pátý zápas hráli doma. Anakonec se to potvrdilo, že domácí kulisa je hrozně důležitá,“ podotkl kouč Vrchlabí VLADIMÍR JEŘÁBEK. „Obě mužstva perfektně bránila. Bylo to jen ochybě, onáhodě, oštěstí. Osobně jsem se domníval, že to skončí 0:0 a půjde se do prodloužení,“ poznamenal kvývoji zápasu trenér prvoligového nováčka.

Jeho myšlenky mu však necelých pět minut před koncem „narušil“ Vantuch. „Byla to práce celého mužstva. Jihlava ukázala svoji sílu. Myslím, že série se musela líbit, jak unás, tak vJihlavě. Diváci byli všude perfektní,“ řekl Jeřábek.