„Zutkání se nakonec stala přestřelka, ikdyž ze začátku byl zápas hodně opatrný,“ řekl vrchlabský kouč. „Trochu nás přibrzdily góly soupeře.“

Rozhodující momenty zápasu byly podle Vladimíra Jeřábka dva. První– gól Petra Horčičky na 1:2. „Bylo hrozně důležité, že jsem nešli do kabiny za stavu 0:2,“ zdůraznil. Jako druhou zlomovou situaci viděl domácí stratég branky Nevyhoštěného a Plodka, kterými se Vrchlabí dostalo vždy na rozdíl dvou gólů. „Po první třetiny jsme si řekli, že budeme více střílet a to se nám vyplatilo,“ sdělil Jeřábek.

Vrchlabí šesti góly vyrovnalo svou letošní střeleckou metu ztřetího kola proti Mostu. „Když dal Chomutov pět a my jsme chtěli vyhrát, museli jsme dát šest,“ pousmálse.

Musím poděkovat celému týmu, iklukům ze čtvrté lajny, která vzápase nebyla tou klasickou pětkou pod tlakem, ale dokázala iperfektně útočit a odebrat sílu obráncům soupeře. Na to, kolik máme útočníků, jsme odehráli špičkový zápas,“ pochvaloval si.

 

Důležitou roli sehrál vsobotním vítězném utkání sChomutovem (6:5) vrchlabský obránce PETR CHALOUPKA. Muž se sedmičkou na zádech vúvodu druhé třetiny dvakrát napřáhl od modré a dvakrát ztoho byl gól, čímž domácí otočili výsledek z1:2 na3:2.

„Ten první gól dal ale Petr Horčička, on tu střelu tečoval,“ vysvětloval súsměvem po utkání 21letý bek, který byl nejprve vzápise uveden jako autor branky. Premiérový zásah do černého vletošní sezoně byl tak připsán pardubickému odchovanci až při jeho druhéráně.

„Konečně jsem vystřelil. Do teď jsem to moc nedělal, za což mi trenér pořád nadával. Konečně to tam spadlo,“ jásal obránce, který měl do soboty ve statistikách zaznamenány čtyři body za čtyři asistence.

Nejlepší hráč zápasu však jako mnohem důležitější moment zápasu viděl Horčičkovu branku, která vsamém závěru první třetiny, sedmnáct vteřinpo druhém chomutovském gólu. „Velké štěstí, že se nám to podařilo. Postavilo nás to znovu na nohy,“ uvedl Chaloupka. „Kdyby jsme ten gól nedali, možná bychom to neotočili,“ dodal mladý obránce.

Povzbuzeni úspěchem před přestávkou pak vlétli domácí do druhé třetiny jako uragán, čímž soupeře ze severu Čech dokonale zaskočili. „Chomutov úplně přestal hrát, do stavu 4:2 na ledě nic neudělali. Hráli jsme dobře,“ pochvaloval si Chaloupka. „Pak jsme ale zase vypnuli my, soupeř dal branku a dostal se na koně,“ poznamenal.

Severočeši ivzávěrečné části tlačili na pilu. Kapitán Šír měl obrovskou šanci na vyrovnání, prázdnou branku ale netrefil. Hosté přesto ve třetí třetině dvakrát skórovali, ale vždy až poté, co puk do sítě protlačili domácíhráči. Na 6:5 Chomutovští snížili sedm sekund před koncem.

„To už se snad ani nedá dostat gól. Vhokeji je sice možné všechno, ale to bychom museli udělat velkou chybu,“ věděl Chaloupka, že odůležité vítězství už Vrchlabí nepřijde. Radost ze tří bodů si tak užívala ipo strop naplněná Elektromont Aréna. „Kulisa? Ta byla výborná,“ potěšili diváci Petra Chaloupku.