Soutěžilo se ve třech kategoriích, z každé z nich byli vyhlášeni tři nejlepší střelci. Závěrem byla vyhlášena také nejlepší trojice absolutního pořadí. Celkem tedy dvanáct oceněných hráčů. Hned dvě trofeje si odnesl JIŘÍ JAKUBEC z Vrchlabí B. Zvítězil v kategorii krajského přeboru a s 39 vstřelenými brankami zcela ovládl absolutní pořadí.

Co pro vás vůbec vítězství v takové anketě znamená?
Já už jsem na tomto vyhlášení párkrát byl. Samozřejmě to vždycky potěší. Ale ten úspěch je také daný úrovní soutěže, ve které hraji.

Třicet devět nastřílených branek je úctyhodná bilance. Čemu byste takovou produktivitu přisoudil?
Měli jsme letos skvělý mančaft. Všichni spoluhráči byli výborní, takže si nebylo nač stěžovat. To se potom hraje o mnoho lépe.

Odkazujete se na kolektiv. Přesto, je nějaká vlastnost, kterou byste sám na sobě dokázal vyzdvihnout?
Tak to opravdu nevím. (přemýšlí) Snad jedině univerzálnost. Třeba v mládežnických kategoriích jsem byl zvyklý i bránit. Takže v podstatě můžu hrát kdekoliv. Taková situace mi vyhovuje.

Přemýšlel jste, že by si vaší produktivity mohli všimnout ve vrchlabském A týmu a že byste případně mohl nakouknout do prvního mužstva?
Začátkem sezony tam probíhala určitá komunikace mezi vedením a mnou. Přece jen jsem Vrchlabák, což také mohlo hrát roli. Krajský přebor je pořád soutěž, při které chodím do práce. Kombinovat to ještě s trénováním v áčku by asi nešlo. Také se jednu chvíli spekulovalo, že kdyby v Liberci měli výraznější hráčskou nouzi, že bych tam býval případně mohl zaskočit.

Béčko Vrchlabí suverénně vyhrálo krajský hokejový přebor. Jak to v současné době vlastně vypadá s eventuálním postupem týmu do vyšší soutěže?
Vedení klubu jedná o případném odkoupení licence na druhou ligu od Kroměříže. Potom bychom se snad měli spojit s Trutnovem a přestěhovat se právě tam, kde by byla stabilní hokejová základna v našem okrese.

Nevidíte v tom trochu paradox? Vždyť právě na úkor Trutnova jste měli postoupit do krajské ligy…
Já si myslím, že k tomu spojení stejně nedojde. Mužstvo se může rozpadnout. Potom bude málo hráčů, kteří by byli schopni vyšší soutěž hrát, a ti zbylí ji třeba hrát nebudou chtít. Takže z toho nemusí být vůbec nic. (Situace se v průběhu měsíce května vyjasnila a HC Vrchlabí skutečně získal od HK Kroměříž práva na účast ve II. lize, která budou postoupena mužstvu HC Trutnov, pozn. red.)

Je nějaký úspěch, kterého si v dosavadní kariéře nejvíce vážíte? Nebo naopak něco, čeho byste se rád ještě pokusil dosáhnout?
(směje se) V pětatřiceti se toho dál moc zvládnout nedá. Takže cíle do budoucna si určitě nedávám. Prostě, letos ve Vrchlabí byla skvělá parta a já jsem si tu sezonu patřičně užil. Žádné další ambice si nedávám, protože je možné, že se jako tým asi sesypem. Uvidíme.

Závěrem, mohl byste poodhalit tajemství vaší střelecké úspěšnosti? Jaké máte nejoblíbenější místo, kam střílíte soupeřovým brankářům góly?
(s úsměvem se zamyslí) To snad radši ani nemůžu říkat. To by na mě brankáři hned vyzráli, kdyby se to rozkřiklo. Tak dobře. Docela rád střílím pod vyrážečku.