Hokejisty Vrchlabí i jejich příznivci se tak mohou těšit například na souboje s Duklou Jihlava či Kometou Brno. Po první třetině základní části nováček soutěže nasbíral ve 14 zápasech 26 bodů a do sítí soupeřů nasázel 41 branek. „S tím, že budeme mít tolik bodů jsme nepočítali. Spokojenost tak musí být v každém případě,“ libuje si trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek. „Jen nesmíme usnout na vavřínech a musíme na sobě dál pracovat,“ dodal 48letý lodivod, jehož svěřenci na ledě odvádějí přesně to, co od nich vyžaduje. „Bojovnost, obětavost. To kdyby tam nebylo, tak ty body nemáme,“ uvedl Jeřábek.


Po nevydařených přípravných zápasech tak asi nejen vrchlabskému trenérovi spadl kámen ze srdce. „Přípravné zápasy byly, jaké byly. Samozřejmě měl jsem z toho trochu strach, vždyť jsme nováček,“ přiznal kouč obavy z premiérové konfrontace Vrchlabí s první ligou. „Kluci se ale k tomu postavili tak, jak se ta soutěž musí hrát. Naplno trénují, k zápasům přistupují zodpovědně. To je důležité,“ pochvaluje si Jeřábek morálku svých svěřenců. Teď je před vrchlabským trenérem úkol připravit na moravské celky.

„Více méně soupeře známe. Víme, že první tři mužstva nahoře Brno, Ostrava, Olomouc jsou silná. Brno bude asi nejsilnější, má největší ambice. Jinak mužstva nebudou silnější než je Boleslav nebo Chomutov. Proti loňské sezoně z týmů odešli, přišli jeden, dva hráči,“ uzavřel Jeřábek, jehož družinu jako první z “východního bloku“ prověří už zítra Ostrava.