Vymýšlet taktiku na celek zVysočiny vprvním kole play bude 48letý stratég již počtvrté od roku2003.

„Jihlava je samozřejmě kvalitní mužstvo. Má poměrně velké, silové obránce, ale myslím, že bychom neměli mít strach. Připravíme se na ně,“ sebevědomě hlásí Jeřábek před dnešním duelem.

Do play off Vrchlabí vstoupí zpozice čtvrtého nejlepšího týmu skupiny Západ. Že budete tak vysoko, jste asi ani sami nepředpokládali?

Kdyby nám před sezonou někdo řekl, že už kolik kol před koncem základní části budeme mít jistotu play off a že budeme začínat doma, asi bychom na něj koukali divně. Zvláště po těch našich přátelských utkáních, které jsme odehráli.

Takže základní část ipřes listopadovou krizi hodnotíte pozitivně?

Každé mužstvo mělo krizi, dostali jsme se zní a závěr byl výborný. Teď si otom ale zase trošku musíme povídat, protože poslední zápasy byly abnormálně klidové, abnormálně se nám dařilo. Dávali jsme hodně gólů. Takové play off určitě nebude. Zase musíme zhrušky na zem a odehrát to zodpovědně.

Čeho by Vrchlabí ve vyřazovacích bojích chtělo dosáhnout?

Tak já jdu na dovolenou 10. dubna a do té do bychom chtěli stále hrát. Jestli bude led. (smích) Ne. My teď už nemáme co ztratit. Budeme jen zlobit a doufám, že budeme zlobit co nejdéle. Pro kluky je to obrovská škola, pro řadu znich to bude první play off vprvní lize. Do budoucnosti je to pro ně hrozně důležité. Škoda, že si ho třeba nezahraje Pavel Kříž, který měl výbornou formu. (Kříž si poranil vazy vkotníku a sezona pro něj skončila– pozn.red.)

Jak bude probíhat vplay off spolupráce sLibercem?

První dvě utkání bychom měli být ve stejném složení, ve kterém jsme odehráli poslední zápas sMladou Boleslaví. Třeba bychom ještě trochu posílili čtvrtý útok, ale to uvidíme.

Vpondělí nehrál Kamil Tvrdek. Bude na Jihlavu kdispozici?

Kamil má lehkou angínu. Když to uněj nepropukne, zkusí to ve středu na ledě a podle sedimentace se rozhodne, jestli nastoupí.

Kdo bude největším favoritem play off?

Teď, když to znás spadlo, tak asi my, ne? Když jsme vplay off, tak znás musí mít strach každý. Viď Valcha. (mrkne na vedle sedícího kapitána Aleše Válu). Asi nejsilnější mužstvo mám Boleslav, my bychom ji potřebovali až ve finále. (smích) Ne, tak vplay off je to takový, že vyhraje mužstvo ze spoda. Vzpomeňte, když jsme byli vHradci šestí a vyřadili jsme třetí Jihlavu a Ústí, které pak šlo do baráže, snámi mělo velké problémy. To mužstvo po jedné výhře vplay off hrozně naroste a pak už může porazit každý každého.

Úspěšně ve čtvrtek zahájit play off tak bude asi hodně důležité, že?

Určitě. Zkrátka tu první sérii musíme urvat.

Chceme venku jednou uspět, tvrdí kouč Jihlavy ČTĚTE ZDE
Jihlava? Tradičně nepříjemný soupeř, říká Aleš Vála ČTĚTE ZDE
Hokejisté Vrchlabí v základní části ČTĚTE ZDE