Kapitán Vála rozhodl druhý duel s Jihlavou 15 sekund před koncem zápasu

Vrchlabí - Tak to byl zápas. A ten závěr. Srdce vrchlabských fanoušků málem pukla radostí. Hokejisté otočili ve třetí třetině zápas s Jihlavou a v sérii vedou 2:0. Ukončit séri tak mohou už pondělí v Jihlavě.

15.2.2008 1

GENGELOVA HOLUBIČKA. Vrchlabský útočník Ladislav Gengel slaví úvodní branku ve druhém zápase s Jihlavou.Foto: Petr Kraus

Domácí stejně jako ve čtvrtek skvěle začali. V 6. minutě Pajič zatáhl puk do útočného pásma Vrchlabí, přihrál Válovi a ten vypálil na Řehoře. Jihlavský brankář puk vyrazil betonem za branku, kde však na puk číhal Gengel, rychle objel branku a závod s druhým betonem Řehoře vyhrála - 1:0. Bojovnější

Jihlava však výsledek otočila. Ještě v první třetiny vyrovnal střelou do prázdné vrchlabské branky, kterou tentokrát střežil Ševčík, Hylák musel být k dispozici Pardubicím. Jihlavský útočník měl prsty i ve vedoucím gólu Dukly na začátku druhé třetiny. Ve vlastním oslabení ujel s Říhou, stíhajícího beka chytrou kličkou nechal proklouznout po ledě, přihrál Říhovi, který v měl moře času přesně zamířit do růžku Ševčíkovy svatyně - 1:2.

Jenomže odpověď Vrchlabí byla blesková prakticky hned po buly Chaloupka poslal do úniku našlápnutého Horčičku, který v plné rychlosti propálil Řehoře 2:2. Avšak ani to Jihlavu nepoložilo. Druhý gól v utkání Martina Krupky, chytře puk nastřelil zpoza branky do Ševčíka, před třetí části totiž převážil psychickou výhodu na stranu Dukly.

Závěrečné dějství však patřilo jednoznačně nováčkovi, kterého nakopl už po 28 sekundách gólem Pajič. Horalové tlačili, vypracovali si spoustu šancí. Dokonce vstřelili i branku. Tu však rozhodčí pro posunutí jihlavské branky neuznal. Jihlava měla obrovskou šanci na rozhodnutí zápasu v polovině závěrečné části, kdy Pajič za vysokou hůl dostal trest 2+2 minuty, avšak domácí v čele se Ševčíkem přesilovku soupeře s vypětím všech sil ubránili. A právě hra v početní výhodě nakonec rozhodla.

Minutu a půl před koncem třetí třetiny usedl na trestnou lavici jihlavský Man. Vrchlabští hosty uzamkli v jejich třetině a v čase 59.45 málem ElektromontAréna praskla nadšením. Vrchlabský kapitán Aleš Vála si narazil puk s Pajičem stojicím vedle branky a propálil Řehoře mezi betony - 4:3! Vrchlabí podruhé poráží Duklu.

"Je to pěkné, vyhráli jsme oba zápasy, ale ještě není co oslavovat, hraje se na tři vítězství," prohlásil bezprostředně po utkání šťastný střelec vítězného gólu.

Vrchlabí - Jihlava 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Fakta – branky a nahrávky: 6. Gengel (Vála), 26. Horčička (Chaloupka), 41. Pajič (Vála, Beck), 60. Vála – 13. a 33. M. Krupka (Hanzal 2, Man 2), 25. Říha (M. Krupka, Kuchyňa). Rozhodčí: Jebavý – Kis, Prchal. Vyloučení: 8:12, navíc L. Krupka (Jihlava) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 1972 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 1:2, 2:0. Stav série: 2:0.

Sestavy HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek – Gengel, Pajič, Beck – Horčička, Přeučil, Plodek – Rapáč, Vantuch, Brynecký – Nevyhoštěný, Kováč, Jech.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Míka, Ficenc, Martínka, Staněk, Kuchyňa, Kašpar, Duben – Kopecký, Bakus, Říha – M. Krupka, Hanzal, Man – Suk, Hradecký, L. Krupka – Jonáš, Piluša, Hrbatý.

HLASY TRENÉRŮ - Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): „Máme dvě vítězství doma, je to dobré, i když druhý zápas, což jsme předpokládali, byl mnohem těžší. Myslím, že zápas jsme vytvořili více gólových šancí, ale brankář Řehoř byl vynikající. Jsem rád, že to takhle dopadlo, i když jsme ty góly, že jsme utkání ukončili v základní hrací době. Před kluky klobouk dolů. Nasazení je špičkové, takové, jaké má být v play off. Jen tak dál. V rozhodujících chvílích na konci zápasu, kdy se zápas lámal, nás podržel Ševča. To jsme potřebovali. Nejdůležitější moment? Podle mě, že jsme v první minutě třetí třetiny dali gól na 3:3.

Karel Dvořák (HC Dukla Jihlava):
Hokej je hra plná překvapení. Mužstvo za výkon ale musím pochválit, hrálo úplně jinak než v prvním zápase. Bohužel nejsme schopni ubránit přesilové hry domácích, a ty zase rozhodly. V poslední domácí přesilovce máme jasný kotouč na hokejce, ale nevyhodíme ho. Zkušení hráči, z nichž někteří koketovali s extraligou, by takové chyby neměli dělat. Při hře pět na pět nás soupeř nepřehrál, bohužel to oslabení nám nejde. Dostáváme laciné góly. Mužstvo je hodně zdrcené, důležité je, aby však bylo zdravotně v pořádku.

MOMENT ZÁPASU - Horčičkova odpověď: Sedmnáct sekund. Tak málo času stačilo domácímu útočníkovi Petru Horčičkovi na to, aby vstřelil vyrovnávací branku na 2:2 poté, co se Jihlava ujala vedení. Vrchlabský forvard dostal od Chaloupky přihrávku na útočnou modrou, od mantinelu si to namířil přímo na Řehoře a přesnou střelou našel místo pod jeho lapačkou.

MUŽ VEČERA - Hráč zápasu s číslem 21: Vrchlabský obránce a kapitán ALEŠ VÁLA. Byl takřka u všeho podstatného, co se ze strany Vrchlabí v utkání přihodilo. U dvou branek asistoval, ale hlavně patnáct sekund před koncem třetí třetiny rozhodl utkání. V přesilové si hře udělal pár „temp“ z modré, položil obránce, vyměnil si puk se spoluhrářem a ze čtyř metrů dostal puk do jihlavské sítě.

Hradečtí koncertovali a srovnali tak účty

„Jedna chyba válku neprohraje“, hlásal transparent hradeckého „kotle“ před druhým pokračováním série. Roubík a spol. ale druhé pomýlení nepřipustili a ukázkovou demolicí Třebíče srovnali účet bitev na 1:1. Už po prvních dvaceti minutách nebylo o vítězství Východočechů žádných pochyb. Po dvaašedesáti vteřinách to bylo 2:0, po první třetině 4:0. Hradec pak utkání v poklidném tempu dohrál a ještě přidal další góly. Následná dvě utkání se hrají v pondělí a úterý v Třebíči.

Hradec Králové - Třebíč 10:0 (4:0, 2:0, 3:0)

Fakta – branky a asistence: 1. Roubík (Toužimský), 2. Karlíček (Hruška), 11. Toužimský (Roubík), 14. Šeda (Sakrajda), 22. Karlíček (Šeda), 28. Sakrajda (Táborský, Koudelka), 41. Fořt (Kadlec, Toužimský), 46. Fořt (Roubík, Kadlec), 48. Koudelka (Táborský, Šeda), 60. Haluza (Šeda). Rozhodčí: Kubeš – Lhotský, Kabourek. Vyloučení: 6:10, navíc Hrbáček 10 minut OT + do konce utkání, Kaláb 5 minut + do konce utkání. Využití: 4:0. Diváků: 2089. Stav série: 1:1.

HC VCES Hradec Králové: Koutský – Toužimský, Pavlů, Burian, Táborský, Pazdera, Karlíček, Prostředník, Lesák – Fořt, Roubík, Kadlec – Sakrajda, Koudelka, Šeda – Haluza, Hruška, Suchý – Kočan, Volráb, Šejnoha.

SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák (2. Nedvídek) – Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Dvořák – V. Burian, Dolníček, Kreuzer – M. Čech, Zahradník, Heřman – Látal, Nahodil, Dibelka – Přibyl, Bárta, Obdržálek.

HLASY TRENÉRŮ - Pavel Pazourek (HC VCES Hradec Králové): „Hned při prvních střídáních jsme vstřelili dva góly, což byl rozdíl oproti prvnímu zápasu. Uklidnili jsme se a podle toho pak zápas vypadal. Zbytek utkání jsme chtěli dohrát bez inkasovaného gólu a bez zranění. Jsme připraveni a odhodláni odvézt z Třebíče obě vítězství.“

Kamil Pokorný (SK Horácká Slávia Třebíč): „Domácí nastartovaly dva rychlé góly. Chtěli jsme udržet co nejdéle příznivý stav, ale všechno bylo naopak. Zápas se proměnil v exhibici. Je to 1:1 na zápasy. V pondělí musíme nastoupit s úplně čistou hlavou.“

MOMENT ZÁPASU - Raketový start: Je odehráno 62 vteřin a třebíčský trenér stahuje ze hry hrdinu čtvrtečního duelu gólmana Filipa Luňáka. Důvod? Hradec vede 2:0! Po dvaceti vteřinách tečuje do branky Toužimského střelu Roubík, o malinkou chvilku později vystřelí od levého mantinelu Karlíček a kotouč si proklestí cestu přes hradbu těl i mezi betony Luňáka.

MUŽ VEČERA - Hráč s číslem 29: Hradecký obránce MILAN KARLÍČEK. Druhé pokračování série vyšlo báječně celému hradeckému týmu, ale především subtilnímu obránci. Karlíčka přitom trápí bolavý stehenní sval, ale včera to nebylo ani trochu vidět. Dvakrát se zapsal do střelecké listiny. A zejména jeho první, v pořadí druhý hradecký gól, měl punc enormní důležitosti.

Sareza překonala Kadaň ipodruhé

Vyhrocené a nepřílíš pohledné utkání osmifinálové série play off první hokejové ligy mezi Sarezou Ostrava a Kadaní nakonec skončilo výhrou domácích. Severočeši sice ve třetí třetině vedli díky spornému gólu, ale Ostravané dokázali utkání otočit díky brankám Duška, Holuši a Červenky. „Naši hráči nechali na ledě vše, ale dokázali vyhrát. Série ale pokračuje a Kadaň bude oto těžší, že hraje doma,“ řekl po zápase trenér Sarezy Jan Vavrečka.

Sareza Ostrava– Kadaň 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky: 15.Urban (Niec), 44.Dušek (Ovšák), 53.Holuša (Hubáček, Buček), 60.Červenka (Najdek)– 17.Mašek (Buďa), 43.Pospíšil (Kýhos). Rozhodčí: Vampola– Dřínovský, Čech. Vyloučení: 9:12, Niec (SAR) a Mašek (KAD) 2 2hrubost. Využití: 2:2. Diváci:1060.

Sareza: Čech– Ovšák, Buček, Gelačák, Tesařík, Gulda, Vnenk– Červenka, Najdek, Zdeněk– Novák, Hubáček, Glas– Dušek, Řípa, Holuša– Urban, Niec. Trenér: Jan Vavrečka.

Kadaň: Hanuljak– Spitzer, Mašek, Hlubuček, Pospíšil, Vaněček, Růžička, Všetečka– Buďa, Fink, Bauer– Fábry, Pražák, Kajer– Kýhos, Veverka, Freiberg– Kadlec, Vrtek, Chyba. Trenér: Milan Kašpárek.

Panteři prohráli i podruhé

Ani ve druhém zápase úvodního kola play-off prvnHavířov Panthers– Havlíčkův Brod í ligy nedokázali havířovští Panteři využít výhodu domácího porostředí a prohrávají vsérii sH. Brodem už0:2.

Panteři začali druhý zápas světší chutí, než úvodní duel. Jenže do šancí se dostávali přes pozornou obranu těžce. Ve stejném duchu se nesl iúvod druhé části. Vdobě sílícího tlaku domácích dostali Rebelové možnost hrát přesilovku pět na tři, a tu přesně včase jejího vypršení využili kotevření skóre. Tato branka ze 30.minuty havířovské hráče totálně zmrazila a na nohy jí pomohl až hodně šťastný gól Giesela, jehož skákavá střela od modré prošla až do sítě–1:1.

Oosudu druhého zápasu rozhodlo opět prodloužení, ve kterém byli stejně jako včera úspěšnější hosté. V63.minutě potrestal hrubku beků Ondráček– 1:2. Rebelové tak mají před odvetami dvouzápasový náskok.

Havířov - Havlíčkův Brod 1:2pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 45.Giesel (Huhto)– 30.Kubeš (Borovanský), 63.Ondráček. Rozhodčí: Hradil - Vengřín, Poruba. Vyloučení 5:6. Využití: 0:1. Diváků 1167. Stav série0:2.

Havířov: Valent– Szakál, Klimeš, Novák, Kopel, Peštuka, Huhto, Lašek– Strapáč, Škoda, Zdráhal, Rozum, Bokroš, Sochorek, Seman, Daneček, Velecký, Sikora, Giesel, Hulva, Krätzer.

Havlíčkův Brod: Suchan– Borůvka, Pavlík, Jelínek, Soldán, Procházka, Šulc, Vyhlídal– Borovanský, Čermák, Dušátko, Endál, Hodráček.ek, Kraučuk, Jelínek, Kubeš, Malát, Ondráček, Třetina, Varga, Stromko.

Stacionář rozšiřuje služby, hitem je cvičný byt s vařením a žehlením

Trutnov - Službu pro dvě nové cílové skupiny umožní již zanedlouho Stacionář mezi mosty Trutnov.

Horňák cup rozehraje jubilejní desátý ročník

Trutnov – Pátečním podvečerem po roce znovu začnou boje o celkové prvenství na populárním turnaji v malé kopané, který už roky nese název Horňák cup. V tělocvičně při ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě půjde letos o jubilejní 10. ročník turnaje.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Trutnovský Jeschke vynuloval lídra. Vrchlabí otáčelo skóre

Vrchlabí, Trutnov – Můj dům, můj hrad. Toto známé klišé platilo ve všech duelech 25. kola II. ligy. Vedle duelů s podkrkonošskou stopou ještě Řisuty přehrály Bílinu vysoko 7:2.