Sašo, jaký je to pocit vyřadit Jihlavu?

Tak je to paráda. Pro mě celkově chytání ve Vrchlabí je super, jelikož přeci jen sezona vPardubicích, dopadá tak, jak dopadá. Takže tady si užívám každý zápas.

Jaká to byla série očima vrchlabského brankáře?

Tak první zápas jsme odehráli suprově, kdy jsme vyhráli 3:1 a po první třetině vedli 2:0. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, což bylo super. Na druhém utkání jsem nebyl, ale co říkali kluci, tak Jihlava už začínala jezdit, už to nebylo tak jednoznačné. První zápas vJihlavě jsme nezvládli takticky, zbytečně jsme lítali. Jihlava hrála zanďoura, čekala na brejky. Když vedete po první třetině 2:0, po druhý 4:0, tak stím ten druhý už horko těžko může něco dělat. Čtvrtý zápas už byl vyrovnanější, velká škoda. Tam byla pětiminutovka na začátku druhé třetiny, kdy jsme udělali dvě fatální chyby a oni je potrestali. Kdykoliv vlastně Jihlava vsérii vedla, tak dokázala vyhrát. Naštěstí vtom pátém utkání gól nedala, my jsme ho dali první a dokázali jsme vyhrát i takovým výsledkem 1:0. To jsou ale zápasy play off. Málokdy se vidí přestřelky, jako byl třetí zápas vJihlavě.

Už to ale vypadalo, že zápas bude muset rozhodnout prodloužení nebo nájezdy.

Spělo to ktomu. Během zápasu jsme měli více šancí, hlavně ve druhé třetině jsme byli lepší. Měli jsme tam zase prázdné brány. Zaplať pán bůh, že to štěstíčko se knám přiklonilo a navíc zrovna vdobrou dobu, kdy Jihlava pak už měla jen pět minut na srovnání. Musela jít do plných a my už jsme si to nenechali vzít.

Přesto poslední minuty přinesly docela velký tlak Dukly?

Tak určitě. Ta lajna Čachotský, Bakus, Říha je výborná. Zkušení hráči, kteří si to dají. Není lehké je ubránit. Měli jsme i trošku štěstí, ale zaplať pán bůh, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Ve kterém okamžiku vám brance nejvíce zatrnulo?

Já musím říct, že jsem si zápas užíval. Řekl jsem si, že nemáme co ztratit. Jsou horší věci, když to řeknu tak, než prohrát zápas vhokeji. VPardubicích jsme si na začátku sezony sMartinem Čechem prožili něco hrozného. Jinak na konci zápasu při mně stálo štěstí. Byla tam jedna situace, kdy jsem klečel a nic jsem neviděl. Puk mě trefil. Jak jsem ale řekl, zápas jsem si snažil užít a nelámat stím hlavu.

A tak úplně ty závěrečné vteřiny jste si tedy vychutnal?

Poslední dvě sekundy, když jsem viděl, že to mají někde u manťáku, že už nemůžou vystřelit a už se ani nesnaží, to ze mně spadlo a vypukla euforie. Hokej se dělá pro vítězství. A nejvíce si užijete vítězství právě pár okamžiků po zápase. Jak říká Láďa Lubina vPardubicích, největší oslavy jsou do půlnoci a od půlnoci už je příprava na další zápas. A je to tak. Já osobně hokej dělám pro ten pocit vítězství po zápase. Akór po vyhrané série, to je pak dvojnásobný.

Co jste říkal divácké kulise?

Paráda, paráda. Fanoušci jsou tady výborní. Myslím, že i ten zimáček je parádní, i když není moc velký, ale právě, že je to ještě takový větší kotel, jak to je udělané na ty balkóny. Připomíná mi to zmenšené Pardubice. Diváci fantastičtí, přijelo jich spoustu i do Jihlavy. Zatím, co jsem tady, tak i na základní část jich chodilo hodně. Moc jim za to děkuji.

Ve čtvrtfinále narazíte na Chomutov. Jaké šance bude mít Vrchlabí vtéto sérii?

Žádná nervozita už na nás nesedí, a vlastně už ani předtím na nás neseděla. Čtvrtfinálovou sérii si můžeme jenom užít. Nemáme tam vůbec co ztratit. Bylo by super, kdyby se nám podařilo nějaké zápasy vyhrát. Bude to otevřené.

Tak naposledy se vám Chomutov podařilo porazit, proč by jste to nemohli zopakovat znovu, ne?

Přesně tak. Ke konci nehrál moc excelentně. Na druhou stranu zase Chomutov znám zHradce. Vplay off bude dvakrát lepší než vzákladní části. Takže uvidíme, jak to bude vypadat.