Na tomto, opět perfektně připraveném turnaji, se představili nejlepší čeští karatisté v kategoriích mladšího a staršího žactva, mladšího a staršího dorostu, a juniorů. Šampionát byl rozdělen do dvou dnů, nejprve se soutěžilo v kategoriích dorostu a juniorů, poté přišlo na řadu žactvo. Turnaje se zúčastnilo celkem 49 klubů.


Za trutnovský Karate klub Pratr Trutnov se na mistrovství kvalifikovalo šestnáct závodníků. Největším úspěch udělala a titul mistryně ČR v karate za rok 2007 získala Zuzana Hepnarová, která po těžkých zápasech dokázala zvítězit v kategorii juniorek nad 60 kg. V těžké konkurenci se však dokázali prosadit i další, a Trutnov si ze severočeského města přivezl i pět bronzových medailí. „Děkuji všem závodníkům za vzornou reprezentaci a přejeme hodně sportovních úspěchů v sezóně 2008,“ uvedl předseda trutnovské oddílu Tomáš Souček.


Výsledkový servis – Mistrovství České republiky mládeže v karate WKF v Ústí nad Labem – 1. místo: Zuzana Hepnarová (kumite juniorky nad 60kg), 3. místo: Kateřina Erbenová (kumite mladší dorostenky nad 55kg), Matěj Patzelt (kumite dorostenci do 55kg), Michal Klauda (kumite dorostenci do 75kg), Michaela Jiroutová (kumite dorostenky do 57kg), Tadeáš Zýka (kumite junioři do 80kg).