Pro každého trenéra je to nepříjemná věc, když mu klub oznámí, že za něj přichází náhrada. Podobné pocity prožíval v posledních dnech i vrchlabský trenér Josef Řeháček, který krkonošské mužstvo posunul mezi českou prvoligovou elitu. „To je v pořádku, takový je prostě hokej,“ reagoval Řeháček na to, když se dozvěděl, že ve Vrchlabí bude jeho pozici hlavního kouče nově zastávat exhradecký lodivod Vladimír Jeřábek, který má za sebou i angažmá u extraligových týmu Litvínova a Vsetína.
Ve Vrchlabí však nad Řeháčkem nezlomili hůl. “Nabídli jsme mu plnohodnotnou pozici asistenta hlavní trenéra,“ řekl majitel klubu Petr Dědek.
A trenér, který na krkonošské lavičce působil dva roky, na ní kývl. „Myslel jsem i na odchod, ale jsem rád, že zůstávám a můžu pracovat po boku pana Jeřábka. Hokej v první lize je pro mě jako trenéra novinkou, a proto vedení udělalo správný krok angažováním zkušeného trenéra,“ nemá v sobě Řeháček žádnou zapšklost vůči klubu. „Jestli se má hrát ve Vrchlabí dobrý hokej, tak tento krok tomu výrazně pomůže. Věřím, že s panem Jeřábkem vytvoříme perfektní dvojici a mužstvo důstojně připravíme na první ligu,“ dodal Řeháček, jehož práce u týmu zůstává více méně stejná.
První trénink na pozici asistenta si Řeháček užil včera dopoledne. „V tréninkovém plánu, který jsme vytvořili před sezono, došlo jen k minimálním úpravám,“ těší Josefa Řeháčka spolupráce s Vladimírem Jeřábkem.