Jak byste shrnul tento zápas? První třetina byla z vaší strany poměrně zdařilá…
Těžko se to hodnotí. Po pěti minutách jsme mohli vést 2:0, ale nestalo se tak. Místo toho Hradec vyrovnal na 1:1 a následné vedení jsme nedokázali do přestávky udržet.

Čím si vysvětlíte, že ve druhé čási během 15 minut Hradec prakticky rozhodl zápas?
Asi jsme byli až příliš aktivní směrem dopředu. Hradec je zkušené mužstvo, které umí vpadnout do otevřené obrany. To se ve výsledku ukázalo. Zmíněný časový úsek jsme prostě nezvládli.

V závěru druhé části se vám ale podařilo snížit, navíc Hradec šel do oslabení. Byla to dostatečná motivace před posledním dějstvím?
Určitě. Neměli jsme co ztratit, tak jsme hráli dál svojí hru. Ale domácí si naše šance pohlídali, navíc sami potom měli také výhodu několika početních výhod, takže už jsme s tím asi víc udělat nemohli.

Dvakrát jste v letošním ročníku Hradec porazili. Proč tentokrát ne?
Hradec měl špatný vstup do sezony. V nováčkovské euforii jsme tam zvítězili. U nás rozhodovaly až nájezdy. Tentokrát se potvrdila jejich aktuální forma, kdy válcovali jednoho soupeře za druhým. Doma jsou teď hodně silní.

Propast mezi vámi a Hradcem se prohloubila na 18 bodů. Myslíte, že je to odstup, který už nedoženete?
My se nehodláme nikam honit. Bude dobré, když dále budeme sbírat body a hrát líbivý hokej. Na nějaké závody si teď nemůžeme hrát. Musíme se spíše poohlížet za sebe, aby nám neuniklo play off. Ale to už se doufám nestane.

Kadlec: Výhra v derby? No konečně, už bylo na čase

Dohromady osm bodů posbírala první hradecká formace v ostré bitvě s Vrchlabím a měla tak lví podíl na prvním skolení rivala. „Po delší době nám to zase sedlo,“ pochvaloval si spolupráci s Roubíkem a Fořtem nejstarší člen elitní legie JIŘÍ KADLEC.

Tak konečně jste vyhráli v derby.
No konečně, už bylo na čase. Sice jsme to nebrali jako nějaké velké derby, ale je fajn, že jsme je porazili. (usmívá se)

Bylo to nejvyhrocenější derby?
Myslím si, že hodně tomu přispěl rozhodčí. Dost zákroků se pískat nemuselo.

Hodně jste je po dvou prohrách chtěli porazit?
Rozhodně jsme jim to chtěli vrátit, ale musím říct, že Vrchlabí se ukázalo jako hodně nepříjemný tým.

V čem nejvíc? Tím, že vám často ujížděli do přečíslení?
Je pravda, že jsme na začátku zápasu dvakrát propadli. Trenéři nás na to upozornili a už se to nestávalo.

Prohrávali jste 1:2 a pak přišel šestnáct vteřin před koncem první třetiny vyrovnávací gól z vaší hole. To by hodně důležitý okamžik, že?
Doufám. (rozesměje se) Každý gól je důležitý a když padne ještě šestnáct vteřin před koncem, tak je to lepší. Dostal jsem přihrávku zpoza branky a trochu se štěstím to gólmanovi propadlo.

Vaše druhá branka byla o dost jednodušší, ne?
Jenže puk po ledě dost poskakoval. Brankář se pak už nestačil přesunout.

Vaší řadě se utkání hodně vydařilo. Vstřelili jste tři branky a měli plno dalších možností.
Dá se říct, že po dlouhé době nám to sedlo. To mě těší. Cítím, že nám to začíná klapat.

Před závěrečnou třetinou jste vedli o dva góly. Co zaznělo v kabině?
Hlavně, abychom nebyli vylučovaní. To jsme nesplnili, častými fauly jsme si to dost zkomplikovali.

Vrchlabí mělo právě při přesilovkách dost šancí. Vše ale pochytal Koutský. Jste mu hodně vděční?
Samozřejmě, to je bez debat. Výborně chytá celou sezonu.